Покупка на Лексус

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Покупка на Лексус

Мнениеот Д. Ив. » 19 яну 2014, 12:24

Добри са екземплярите и изглежда наистина са на толкова километри съдейки по салона.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот Rudy » 19 яну 2014, 13:02

В Германия е незаконно да се манипулира километража. Данните се записват при всеки преглед и биха ги хванали много лесно - случва се, но обикновено тази работа я правят джамбази източноевропейци или араби. Иначе изглеждат точно колкото са километрите.
Изображение Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 19 яну 2014, 14:14

Rudy написа:В Германия е незаконно да се манипулира километража. Данните се записват при всеки преглед и биха ги хванали много лесно - случва се, но обикновено тази работа я правят джамбази източноевропейци или араби. Иначе изглеждат точно колкото са километрите.

Почти.Ако върнат километри задължително се записва в историята и евентуална причина.
Въпреки,че на мен ми е много чудно каква може да е тази уважителна причина.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 19 яну 2014, 14:26

Сладури, виждали ли сте автокъща в Германия, която не се държи от турчин, сърбин, българин или някой друг източно европеец :D Аз не съм, а с доста такива съм се сблъсквал като купувах моята. Когато има изгода има и начин, наистина е незаконно, но това не значи, че не се прави.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Мнениеот sokolchev » 19 яну 2014, 14:57

на всякаде се връщат километражите и Германия не е изключение.аз не съм виждал кола от Германия да е на по малко от 200К

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 19 яну 2014, 15:38

sokolchev написа:на всякаде се връщат километражите и Германия не е изключение.аз не съм виждал кола от Германия да е на по малко от 200К

Не си виждал, защото по правило не ги връщат. Аз пък не съм виждал "италианка" с повече от 120 х.
Изображение Изображение

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Мнениеот sokolchev » 19 яну 2014, 16:54

Rudy написа:
sokolchev написа:на всякаде се връщат километражите и Германия не е изключение.аз не съм виждал кола от Германия да е на по малко от 200К

Не си виждал, защото по правило не ги връщат. Аз пък не съм виждал "италианка" с повече от 120 х.

не ме разбра,в смисъл и в германия се връщат,тези двата са примера за това :) както Денис каза,автокъщите се държат от всякви освен немци,а те връщат киломтрите

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 19 яну 2014, 17:23

denis4o написа:Сладури, виждали ли сте автокъща в Германия, която не се държи от турчин, сърбин, българин или някой друг източно европеец :D Аз не съм, а с доста такива съм се сблъсквал като купувах моята. Когато има изгода има и начин, наистина е незаконно, но това не значи, че не се прави.

Последните 3 хонди които купих бяха само от Немци,най-запазената кола която съм купувал е от РускиНемец. :) .

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 19 яну 2014, 17:48

Частни лица или автокъщи? Аз моя Лексус го взех от сръбски циганин, роден е в Германия и държи автокъща във Виена, но все пак. И пак съм доволен, но пак имаше някои съмнения в сервизната книжка на колата, като например че етикета и беше от IS250, а моята е IS220d :) И въпреки това записите бяха за дизелов автомобил, смяна на EGR клапан и 5-ти дизелов инжектор и т.н.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 19 яну 2014, 18:03

sokolchev написа:
Rudy написа:

не ме разбра,в смисъл и в германия се връщат,тези двата са примера за това :) както Денис каза,автокъщите се държат от всякви освен немци,а те връщат киломтрите

Много добре те разбрах - връщат километрите, когато колата е само за експорт и няма да минава преглед в Германия повече. Иначе ако ги върнат - светва червено в програмата и не само, че не минаваш преглед, но и ще имаш сериозни финансови неприятности. Ако по някаква причина се наложи (пр. смяна табло или ЕКУ или т.н.) трябва да ги уведомиш предварително.
Обикновено колите на които превъртат километрите в Германия са купени от Северна Италия, Австрия, Белгия. Ако колата няма преглед (и се докарва с автовоз - сигурен признак, че е манипулирана). Но иначе това се прави чак като дойде тук в БГ. За тях няма сметка да рискуват да го правят - виж тези двете - първо изглеждат супер запазени, но като цени са колкото другите от тези години, които вече имат 200 х.

Да, в Германия се кара много по принцип. Ама има и изключения - мой приятел живее срещу клиниката си в Дюселдорф (с неговата кола ходи само на голф и на 4 год. GS450h е само на 7х.км.) - иначе километрите на Крузера на жена му (с която води децата на училище, шопинг и навсякъде другаде) е повече от 300х.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 19 яну 2014, 21:10

Има и такива коли които не се карат. Субаруто което купих е 10 годишно и е на 115к км, но човека който ми го продаде е капитан на кораб и каза че дори на работа ходел с такси щото няма какво да я прави колата ако иде с нея. Колегата с който бачкам пък има чисто нов Форд в Румъния на 4 години на 2500км. Тукашния му Голф 6 пък е на 2 години и 5000км. Така, че не се чудете :)
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 19 яну 2014, 21:16

Никой не спори, че има и такива екземпляри :) Обаче Руди, като човек занимаващ се с електроника мога да ти кажа, че така може да се превърти километража, че нито една диагностична програма да не разбере - в новите коли има две памети, като в един ROM се пазят реалните километри, прави се dump на ROM-а, презаписва се на друг обаче със битчета за километража и готово. Руснаците такива чудеса правят, че ти е бедна фантазията.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 19 яну 2014, 22:08

Аз не казвам, че не може да се заличат всички следи в колата, но не могат да се заличат в системата наTUV, MOT и т.н.
Ако 2012 си бил с 10000 км, на километража - 2013 може да си най-малко с 10001 (предполага се че си си тръгнал от пункта на собствен ход) -може цяла година да караш и пак да го върнеш до малко над предния - ама това изисква особени усилия - да връщаш километража всеки път?! Може, ама ако продаваш Вейрон...
Изображение Изображение

Потребителски аватар
CityNight
Регистриран: 05 май 2012

Мнениеот CityNight » 21 яну 2014, 18:39

ТUV се минава съвсем сериино- внос от Италия, регистрация в Германия, минава TUV, и се изнася като немска :)

Потребителски аватар
CityNight
Регистриран: 05 май 2012

Мнениеот CityNight » 21 яну 2014, 18:40

Руди, ако продаваш Вейрон нямаш нужда да връщаш километража. Той при сички положения е на макс 2500 КМ преди да фалира собственика му :D

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”