Покупка на IS 220d

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Petkov
Регистриран: 03 юли 2013
Автомобил: IS 250

Покупка на IS 220d

Мнениеот Petkov » 29 мар 2014, 14:47

Здравейте,
В търсене на хубав екземпляр на is 220d попаднах на тази обява, но ми е струва малко съмнителна.
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11393941411501206&f1=details&slink=62whb2
Първо вола нещо не ми се вижда оригинален за годината а и този луфт м/у капака и решетката ми се струва бая голям сякаш някои не си е свършил добре работата с ремонта :D

Какво мислите?

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Покупка на IS 220d

Мнениеот Д. Ив. » 29 мар 2014, 15:10

Претапициран е волана и топката за скоростите, което ме навежда на мисълта, че километрите не са реални ... аз моята не я карам толкова много а е на 210000 км и е в по-добро състояние. Но пък собственика може да е бил мърляч. Колкото до луфта на капака ... трябва да слезна до гаража да видя как е при мен, със сигурност ми се вижда голям, но пък там има едно уплътнение, което може да придава този ефект. Един съвет от мен - търси черен салон, с тоя бежов колкото и да я чистиш винаги изглежда мръсна ... мое мнение отново.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 29 мар 2014, 16:44

Аз съм спирал да гледам един Рх в тази автокъща,доста е лъскава :) ,видях и ис220ката но не я загледах обстоино.
Денис,не си прав за салона,светлата алкантара много се износва и зацапва.Това си е кожа,каквато поддръжка иска черната такава и светлата.На мен лично светлия салон ми харесва повече.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 29 мар 2014, 16:47

Казвам, че изглежда мръсна, а не че е мръсна :) Просто черната по-малко се вижда когато е мръсна, а иначе за поддръжката си прав - и на двете си трябва редовна поддръжка за да остане хубав дълго време. Как обаче да влезна в кола с бежови мокетни стелки след като навън е валяло и е кално? При черните това не е такъв проблем, почти не си личи.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Petkov

Мнениеот Petkov » 29 мар 2014, 16:56

Проблема ми е че с черния салон колата изглежда доста тясна вътре дори може да те хване клаустрофобия. Докато с бежовия салон изглежда доста по просторна и приветлива поне с такова впечатление останах след като се качих и в двата варианта

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 29 мар 2014, 17:00

Petkov написа:Проблема ми е че с черния салон колата изглежда доста тясна вътре дори може да те хване клаустрофобия. Докато с бежовия салон изглежда доста по просторна и приветлива поне с такова впечатление останах след като се качих и в двата варианта

Ами тя си е тясна :) ,иначе свежа и приветлива да:)).

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 29 мар 2014, 17:57

И двамата сте прави - светлото дава усещане за простор :) Ама аз обичам тесни и спортни неща :P

Потребителски аватар
Petkov

Мнениеот Petkov » 29 мар 2014, 18:55

Ей това също ми грабна окото.
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11383060036240566&f1=details&slink=62whb2

Въпреки че бая карана ми се вижда за тези километри...

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 29 мар 2014, 19:24

Не е лоша тази.

danko
Регистриран: 10 януари 2014

Мнениеот danko » 29 мар 2014, 20:40

Аз съм клиент на къщата от първия линк.

Потребителски аватар
Petkov

Мнениеот Petkov » 29 мар 2014, 20:45

Ще сам ти благодарен ако споделиш впечатлението си от тях.

danko

Мнениеот danko » 30 мар 2014, 00:11

Собственика на къщата е разбран и земен, с чуждестранен произход е (може би за това). Има няколко човека, които работят за него и за които също имам добро мнение. Докато се занимаваха с всичките неща ме закараха да се помотая из моловете (много скучни бтв) и после ме взеха. Приветливи хора са, няма проблем да се закара колата да се прегледа в сервиз. Самата къща е на 300м от Тойота в Стара Загора и ако се разбереш с тях (сервиза) предварително за една диагностика няма да има проблем да се провери. Предлагат собствен лизинг, необвързан с банкови или други кредитни институции, работят доста експедитивно, в общи линии в рамките на един ден успяха да регистрират автомобила, да направят застраховките и да се мине през нотариус и вечерта се прибрах с него (но е добре да се отиде съвсем в началото на работния ден ако има намерения да се свърши всичко и да се вземе). Снабдяват се предимно от Италия, но по колите няма да коментирам нищо, понеже вярвам, че при second hand покупките винаги си е до късмет. В моя случай не бях от най-големите късметлии и ми костваше допълнително около 3500лв и 1 месец в бокса за да се отстрани всичко и да е в перфектено окончателно състояние.
Честно казано малко съжалявам, че когато взимах моята я нямаше тази, която ти гледаш в момента :) Стискам палци ако я вземеш да се разминеш по-безболезнено.

danko

Мнениеот danko » 30 мар 2014, 01:04

Забравих да спомена също, че можеш да се разбереш с тях по телефона да ти запазят колата, ако пътуваш от друг град с цел да си сигурен че някой няма да я грабне докато си организираш пътуването (компания, отпуски, превоз и тн)

Потребителски аватар
Petkov

Мнениеот Petkov » 30 мар 2014, 01:39

Много ти благодаря за изчерпателния отговор. Все пак както бях писал в една друга тема търся си кола със сервизна история. Сигурен съм че няма автосалон в България който да може да гарантира сервизната история на вносен автомобил. Затова повече залагам на кола от България с първи собственик, по принцип тези коли са и малко по скъпи именно затова, че в началото си дал куп пари и искаш като я продадеш да си върнеш добър процент от инвестицията. И все пак си е на късмет :D Току що започнах с търсеното и едва ли ще се хвърля на първата срещната. По скоро в момента клоня към тази от Габрово, но още не сам звънял така че ще видим какво ще ми кажат.

Потребителски аватар
Petkov

Мнениеот Petkov » 30 мар 2014, 02:11

В твоя случаи каква беше причината за влизането в бокса? Предполагам че е било нещо свързано с катализатор?
Първия лексус на който се качих да го пробвам беше внос от Италия и наскоро беше сменян катализатор а уж беше на 190 000 км. Бяха малко закъснели с ремонта защото въпреки това имаше проблем с турбината и въобще не вървеше като хората да не говорим че интериора беше в такова състояние все едно е имало дискотека в нея. :D

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”