Лексус ис250 първоначални съвети за новобранци

Модератор: Lexus

BVK
Регистриран: 26 октомври 2015
Автомобил: Друга марка

Лексус ис250 първоначални съвети за новобранци

Мнениеот BVK » 26 окт 2015, 10:54

Здравейте, сигурно е малко нахално да пускам нова тема, при условие че сега съм се регистрирал, за което се извинявам предварително. Нямам Лексус и от известо време чета форума, защото съм се спрял на ис 250 и много ми харесва, вчера карах един такъв и много ме изкефи. Обаче искам да питам, първо да кажа че не съм някакъв рарбирач, даже хич, но като го карах въпросния вчера, който се продава, ми направи впечатление, че не дърпа рязко не се изтрелва така да се каже, по павно набира. Незнам дали щото сравнявам със служебния Рейнч Евог на жена ми, пак казвам не съм "рачбирач". Колата е автоматик, та това нормално ли е и това ли имате предвид като пишете че е малко муден? Благодаря предварително. И друго да питам спрял съм се на два екземпляра и дали може да си кажете мнението ...Благодаря. :
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=b1gzht
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=b1gzht

Молбата ми е някой ако има време да даде някои цени съвети при първоначална покупка за новобранци. Примерно аз съм от Благоевград, като я закупя евентуално от Автокъща и ми кажат че е напълно обслужене, трябва ли да я карам в сервиз задължително на тойота или и какво да проверя и да сменя задължително?

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015

Re: Лексус ис250 първоначални съвети за новобранци

Мнениеот Akima » 26 окт 2015, 10:59

Добре дошъл.

Не ти се отварят линковете - може ли да ги дадеш пак.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 26 окт 2015, 11:10

Здрасти, добре дошъл. Да, прав си. Нахално е да отваряш тема специално за теб, особено като си задал вече същите въпроси в правилната тема, където отново има отговори на същите въпроси.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

BVK

Мнениеот BVK » 26 окт 2015, 11:12

http://www.mobile.bg/11442392041415902
http://www.mobile.bg/11442576209876587
Моя грешка, сега трябва да се отварят.

BVK

Мнениеот BVK » 26 окт 2015, 11:15

Д. Ив. написа:Здрасти, добре дошъл. Да, прав си. Нахално е да отваряш тема специално за теб, особено като си задал вече същите въпроси в правилната тема, където отново има отговори на същите въпроси.

Пак се извинявам и ако прецените не ми отговаряйте, ще сте прави разбира се и все пак ще съм благодарен на съвети от хора, разбиращи от тези коли. Благодаря.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 26 окт 2015, 11:17

Просто прочети другите теми и особено там където си пуснал другия си отговор със същите въпроси.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

BVK

Мнениеот BVK » 26 окт 2015, 11:20

Д. Ив. написа:Просто прочети другите теми и особено там където си пуснал другия си отговор със същите въпроси.

:) Да виновен, благодаря. Просто исках и мнеие за двете коли.

Stenli
Регистриран: 18 септември 2014
Автомобил: Все още нямам ...

Мнениеот Stenli » 26 окт 2015, 11:59

Автоматиците на 2-та генерация дават много проблеми, ако можеш търси си със ръчна скоростна!!

Потребителски аватар
Petkov
Регистриран: 03 юли 2013
Автомобил: IS 250

Мнениеот Petkov » 26 окт 2015, 12:31

Автомата на втората генерация не е проблемен!
Друг е въпроса дали е обслужван правилно. Маслото се сменя на около 80 000 км или 6 години, но много от автоматите не са помирисвали ново масло никога и от там идват проблемите.

Потребителски аватар
Petkov
Регистриран: 03 юли 2013
Автомобил: IS 250

Мнениеот Petkov » 26 окт 2015, 12:41

Относно обявите... И двете са внос, като белия е внос от щатите и стой от доста време. Преди да отиде в София го продаваха в Сливен.
Моя съвет е да изчакаш подходяща оферта по възможност от първи собственик с пълна сервизна история. Аз лично търсих повече от година преди да попадна на моя.

BVK

Мнениеот BVK » 26 окт 2015, 14:28

Благодаря, сега само да попитам още : направих едно проучване и разбрах че първата демек черната е внос от гърция, била е лизингова и ми казах че 100 % била на реални км. Какво ще кажете за това че е от комшиите, някакви наблюдения?

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 26 окт 2015, 15:48

Ами Гръцките са без ръжди,само проверете техническото състояние.Гърците или поддържат или са мурдари,тази изглежда добре и е нова година.Някои екстри не са налични,но не е фатално:))).

BVK

Мнениеот BVK » 27 окт 2015, 15:33

Сега понеже ще го взимам май този гръцкия Лексус, четох тук във форума но пише специално за ис200 за смяна на конс при първоначална покупка. Та въпроса ми е ако някой от вас има време да ми даде съвет на мое място какво да сменя и проверя за да си вкарам количката в час и да съм спокоен. Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015

Мнениеот Akima » 27 окт 2015, 18:55

Аз бих сменил всички течности и "гумени" нещица.

Първа кола ли ще ви е?
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

BVK

Мнениеот BVK » 28 окт 2015, 08:02

Първи Лексус ше ми е.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”