Покупка на Lexus IS

Модератор: Lexus

vonko1988
Регистриран: 26 юни 2016
Автомобил: Друга марка

Покупка на Lexus IS

Мнениеот vonko1988 » 26 юни 2016, 09:33

Здравейте.

Обмислям да сменя дъртото BMW с нов автомобил. Засега съм се спрял на Audi A4 B8, тъй като много ми хареса динамиката на автомобила.

Но много хора ми препоръчаха да се огледам и за Лексус, били много по-надеждни от аудитата. Имам един познат с джип лексус и е изключително доволен, но нямам други наблюдения върху марката.

Може ли да ми дадете някакво мнение за този автомобил?
http://www.cars.bg/c1653530

Добър ли е мотора, какви са проблемите характерни за модела? Също бих искал да знам колко струва смяна на масло и обслужване(ролки, ремъци, и т.н.) и какви скъпи ремонти са характерни за този модел.

П.С. За съжаление Lexus-ите около бюджета ми (25-28к) са изключително малко и май трудно ще си избера автомобил. Но най-малкото ще се разходя да пробвам тази кола, за да усетя дали ще ми хареса динамиката и как върви.

Поздрави

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Re: Покупка на Lexus IS

Мнениеот milfor » 26 юни 2016, 10:29

Темата сати не е за този раздел, относно а автомобила не съм от компетентните но ми се вижда малко скъп за Ис 220 за толкова ще е вземеш 250 ката.

Айде модераторите темада да си иде в раздела.
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[url]http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/02/18/article-0-1B8F240F00000578-543_964x727.jpg[/url]

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 26 юни 2016, 15:20

Преместена е. Цената зависи от състоянието на автомобила. Но като гледам описанието с това UNIKAT, TOP, VSI4KI EKSTRI и т.н. малко ме съмнява.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

vonko1988

Мнениеот vonko1988 » 26 юни 2016, 15:26

Знам, че тези ключови думички не са хубави в обявите. Обаче лексуси в такъв ценови диапазон просто няма.

Във всички бг сайтове намерих общо 2-3, плюс 7-8 за по 40-50 бона, които явно са от следващото поколение.

Толкова ли е трудно да се намери стар автомобил от тази марка? Ако човек потърси за такава цена и в този клас Мерцедес или БМВ ще излязат десетки.

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 26 юни 2016, 15:31

Търси GS300 като модел.
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

vonko1988

Мнениеот vonko1988 » 26 юни 2016, 15:37

Това не е ли по-високия клас?
Търся си автомобил от класа на А4, трета серия, Ц-класа... Поправете ме ако греша, но при лексус това не е ли IS?

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот mtrx » 26 юни 2016, 16:28

Търсиш си GS300 която е съвсем една идея по-голям външно от IS250 и поне няколко пъти по-хубав и удобен
Ако не си търсиш Is250 и имаш кола страдаща от невървеж. Не че Ауди А4 ТСФИ върви кой знае колко повече де ама поне харчи малко по-малко
Eaton M62 | 150mm pulley | 1zz injectors | Tein Street basis z coilovers | FCD | Holyman Bypass

Иво - човекът който ми оправи Lexus-а отново да върви нормално : http://www.autolaboratory.com"

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 26 юни 2016, 17:06

Колата от обявата е фейс-лифт вече.Със мигачи във страничните огледала и стоповете са рефрешнати.Има още няколко подобрения.Но не е със вградените дневни светлини.За дизелови има голямо предлагане,бензинови са доста по-малко.Просто след 2009-10 стават и по-скъпи.Ако искате Лексъс си купете бензинов,ако държите на дизела вижте си и другите фаворити :)).Препоръчително е да покарате колите,не само от мнения на 3ти лица.Lexus от тези години се държи доста на ниво,съпоставен дори с mercedes gle coupe -от това нещо имах напоследък преки впечатления.Очаквах много комфорт и тишина-но НЕ :)).Иначе камери от всякъде се пускат и всичко излиза на един "киноекран" :))).Дизела на Тойота не лош,просто си има спецификите на всички модерни дизелови агрегати.и икономията на гориво е пренебрежително малка-поне за мен.

vonko1988

Мнениеот vonko1988 » 26 юни 2016, 22:21

По принцип съм се насочил към дизел и също така автоматик. Не ми се кара ръчка вече. Доколкото четох за автоматичната кутия, има сходни проблеми като тази на ауди - ако е обслужвана редовно би трябвало всичко да е шест, ако не си е*ало мамата.

Реших да изследвам възможността за Лексус, защото знам че е по-надежден автомобил от ауди или БМВ. Но пък ако обслужването и частите са значително по-скъпи, може би това ще си загуби ефекта. Освен това, като видях колко броя лексъси има в мобили и cars.bg ми изглежда, че ще има да търся поне година. Нормално ли е да са толкова малко колите на пазара?

Защо не препоръчвате лексъс с дизелов двигател? Ако ползват на тойота дизелите, доколкото знам те са доста добри...

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 26 юни 2016, 23:46

Значи не сте прочели достатъчно :),Лексус дизелов няма със АСК.Частите бих казал,че са на съвсем нормални цени спрямо конкурентите и има много доставчици на оригинални части на добри цени.
Отделете малко време и всичко което Ви интересува го има вече във темите.

vonko1988

Мнениеот vonko1988 » 28 юни 2016, 21:09

Мда, това съм го пропуснал, жалко.

Като цяло ми се кара дизел автоматик, и по възможност някой по-пъргав двигател, който бързо вдига обороти. 95 процента карам градско.

А да попитам като надеждност и ремонти лексъсите наистина ли са по-здрави от премиум немските марки? Питам като цяло, разбира се че предполагам има разлики според конкретни модели и мотори.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 29 юни 2016, 11:42

Дизел и да вдига бързо обороти ... в грешното гориво се целите :)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 29 юни 2016, 18:33

Едно време един мъдър човек беше казал:
"Ако не се продават много, а ги виждаш по улиците, значи хората са доволни от тях и си ги държат"

Дизел, автомат, който да вдига бързо обороти не съм виждал аз, без значение марката... 95% градско = 100% бензин. Това е печелившата формула.
Изображение

vonko1988

Мнениеот vonko1988 » 29 юни 2016, 19:55

Не съм експерт по коли и двигатели. Досега съм притежавал само автомобил с бензин.

Но съм карал други автомобили с дизелови мотори, около 150-180 коня, които набират адски бързо за мощността и обема си. Например на VAG 2.0TDI, и на ауди и на пасат. И на мерцедес също мисля беше 2.0 CDI или нещо такова.

Може да е от турбината, може да е от нещо друго не съм сигурен но много ми хареса как вървят. Тези мотори ускоряваха добре до един момент и при достигане на определена скорост ставаха тромави, но това се усещаше извън града.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 29 юни 2016, 19:57

Турбината както много колеги ще кажат е след еодн определен момент/обороти. А какво правиш преди тях?

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”