Обява за lexus IS 220d... Колата изобщо не е това което е написано в описанието

Модератор: Lexus

Георги00
Регистриран: 30 ноември 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот Георги00 » 30 ное 2017, 18:45

Здравейте, преди 1 месец реших да си купя lexus IS 220d и ходих да гледам 2 в региона (на около 40-50 километра от мястото което живея), но не харесах нито едната. След това видях една обява в cars.bg която е в Благоевград (на 360 километра от мен). Звъннах на телефона който беше оставен в обявата и говорих с човека, обясних му че съм на 360 километра от Благоевград и да ми каже напълно честно колата дали е в добро състояние, естествено той започна да ми обяснява колата колко перфектна била, че нямало нито една забележка, че колата е 2008 година (всъщност е 2007), че имала два чифта джанти оригинални на Лексус 17" и 18" (обаче оригиналните бяха само 18" и то целите одрани, а 17" бяха най обикновени джанти за 100-150 лв четирите), също така ми каза че гумите са на 80% и че ще карам поне още 2 сезона с тях, но гумите бяха за смяна защото имаха около 2-3 милиметра грайфер, каза ми че има сервизна история обаче като отидохме в сервиза на Toyota историята беше такава че през 2009 е сменена някаква част (не пишеше каква) безплатно и до там. С тези сладки приказки ме обиди да тръгна. Когато отидохме с моя приятел колата беше току-що излязла от автомивка, двигателя беше загряд дори излизаше пара от капака защото времето беше студено, след като го попитах да я покарам той ми каза че не може защото няма номера, а колата е в автокъща с 40 коли просто няма как да повярвам, че голяма автокъщата няма номера за пробване на автомобили, след това му казах че искам да отидем в сервиза на toyota за да я прегледат, а той ми отговори че имал планове и сме му ги нарушавали все едно трябва да отида и да му дам 14 000 лв и да взема колата без да я карам и без да я видят в сервиз, все пак я закарахме на автовоз до сервиза и там откриха че има 2 амортисьора за смята (единия струва 400 лв ) и 2 прахоуловители (единия струва 100 лв ). По телефона ми каза че колата е по хубава дори и от снимките, а всъщност колата беше надрана на доста места и беше за пастиране цялата, вътре също има забележки. Ето линка на колата за да не се излъже някой като мен да бие толкова много път и да дава толкова пари за НИЩО

http://www.cars.bg/offer/c2260333

https://m.mobile.bg/details/11502020349731652

За тази проверка в сервиз която е написал платих аз и изобщо не е това което е написано. Колата стой там от 5 месеца и ще продължи да стой. Когато му казах, че няма да я взема ми каза че за 12 000 лв ще ми я даде, а и ако исках да я взема щеше още да свали от цената.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 30 ное 2017, 23:33

Кофти история, а ти не прочете ли за многото проблеми на това недоносче - дизеловия лексус че си тръгнал да си купуваш, че и от 360 км. Дизела е за тракторите и VW, ако имаше комфортен дизел нямаше да има само един лекс с дизелов мотор, а и не обърна ли внимание че бензиновия лекс е оонякога 2 пъти по-скъп - защо ли? Дали всички, които са имали този лекс не се опитват да се отърват от него.
Надявам се да съм ти бил полезен за следващи огледи, и за ваички след теб, които четат тази тема.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 01 дек 2017, 10:58

Викторе, хайде да не обиждаме :) При правилна експлоатация дизела е добро решение, но си прав, че е по-капризен от бензина. Просто не трябва да си безхаберник и ще си го караш като мен 10 години без проблеми.

А до колегата по-горе - ти не се ли досети, че за тази цена ще му има нещо? Реалната цена на добре поддържан екземпляр с тия екстри е поне 15000 лв.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 01 дек 2017, 11:13

При правилна да, но не и втора употреба с неизвестен първи собственик. Според мен правилната употреба, която ти и още няколко потребителя правят е нечувана за IS220 които се продават в БГ.

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот milfor » 01 дек 2017, 11:16

Минало заминало, поне човека споделя да няма друг нагълтал солена вода
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[url]http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/02/18/article-0-1B8F240F00000578-543_964x727.jpg[/url]

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”