Годишни разходи по IS250

Модератор: Lexus

iwhite
Регистриран: 19 март 2019
Автомобил: Все още нямам ...

Годишни разходи по IS250

Мнениеот iwhite » 23 мар 2019, 09:16

Здравейте!
Много се замислям да си купя такъв автомобил, но не съм сигурен дали е подходящ за "daily car" в София?! Също така дали финансово ще ми пасне?! Та, ако е възможно да кажете конкретни числа, като каско, гражданска, данък, някой друг ремонт... Благодаря предварително!

sokolchev
Регистриран: 21 февруари 2011
Автомобил: IS 200

Годишни разходи по IS250

Мнениеот sokolchev » 23 мар 2019, 11:35

данък, застраховки и преглед е като на всяка друга кола от този клас, не се гледа марката а кубатурата :D обслужването също е като всякя друга кола с подобен клас, така че не виждам защо всеки се притеснява за разходи, със сугурност ремонтите са по евтини от на ВАГ, освен ако не си си купил някой гроб

Borime4kata
Регистриран: 01 февруари 2018
Автомобил: IS 250

Годишни разходи по IS250

Мнениеот Borime4kata » 23 мар 2019, 12:43

Здравей,
От една година съм горд собственик на IS250. Навъртях 20к км, а тази година също се очертават толкова +/- някой км. Стига колата да е обслужвана редовно и поддържана - навременна смяна на масла на кутия,двигател, няма никакви проблеми. Относно поддръжката - както каза колегата е по-евтина от немските(имайки в предвид и какъв клас е). Ако смяташ да я караш и доста градско - зависи и от крака, но по-малко от 12-13л/100 не очаквай. Най-високият разход ми бяха гумите всъщност, но съм с 18ки все пак :D

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Годишни разходи по IS250

Мнениеот pepur » 23 мар 2019, 18:36

Бих казал е сравнително евтин за поддръжка,почти безпроблемен.Създават лек проблем задни спирачни апарати(водачи) което сме споменавали.
Масло моторно със всички филтри около 250 лв.
Масло ск.кутия със филтър(опресняване) пак бе около 250лв.
Каско,зависи от оценката.
Разход на гориво-нисък :) ,за мен и 15 да ми гори пак е по-добре от таксита :)).
Гуми-за моя Ханкуук комплект 18” бе по малко от 1к-но като знам,че 4 зими няма да мисля.
Ползвам масла Амсойл и оригинални филтри масло,кутия и въздух.Посещавам мои сервиз и си ползвам собствено know how :))).
Много удобен и приятен автомобил и за дълги преходи над 1000км.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”