Инфо за смяна намасло на скоростната кутия IS250

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
bondye
Регистриран: 12 октомври 2010
Автомобил: GS 300

Re: Инфо за смяна намасло на скоростната кутия IS250

Мнениеот bondye » 14 яну 2012, 22:32

30000km не ми звучи толкова невероятно.
Истината е, че не ти сменят цялото масло, а правят само "drain and fill" като източват 2 литра и доливат 2 литра (това си е нормална процедура и през пробката на скоростната кутия не може да се източи повече).
Всичко зависи колко масло ти слага, т.е. колко пъти правят операцията с източване по 2 литра.
Ако ти сменят цялото масло и да източат цялата система (от 9 до 12 литра по около 30лв литъра => само за масло трябва да ти вземат около 300-400лв) и труда ще е поне 50-100лв.
Drain and fill би трябвало да ти излезе не повече от 100лв на 2л операция.
Това разбира се са приблизителни цени от мои впечатления за алтернативни сервизи и за скоростна кутия A650E
gs300 2jz

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 яну 2012, 10:56

Колега bondye, нещо си се объркал, няма скоростна кутия с масловместимост 9-12 литра на коя да е пасажерска кола. IS250 побира около 1.8-2 литра масло в трансмисията (ръчни) и 1.5 литра (автоматични).
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 16 яну 2012, 13:36

denis4o написа:Колега bondye, нещо си се объркал, няма скоростна кутия с масловместимост 9-12 литра на коя да е пасажерска кола. IS250 побира около 1.8-2 литра масло в трансмисията (ръчни) и 1.5 литра (автоматични).

Аз си мисля,че не се е объркал човека и е точно както го е написал за GS 300,но понеже в темата се писа и за ис200 и стана малко мазло :) .
П.С. Може ли автоматичната скоростна кутия да събира по малко масло от ръчната,както си писал по-горе?

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 яну 2012, 13:51

Може, там всичко е толкова нагъчкано.

Edit: 2.4 литра побира А650Е при GS300 моделите след 1997.
Aviary ew5-earlweb-com Picture 1.png

А ето нагледно как стоят нещата и защо толкова малко масло побира (2.4 литра никак не е малко за автоматик между другото):
A650E.pdf
(330.49 KБ) Свален 128 пъти
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 16 яну 2012, 14:33

Според сервизните данни на repair manuala е 2.0 литра.

http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_ ... soline.pdf

Предполагам че bondye е прав донякъде че не всичкото масло изтича при източване от пробката, но едва ли остават 6-9 литра. По-скоро 0.2-0.5 литра.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 16 яну 2012, 14:47

На IS200 подчертавам IS200, пишеше че маслото е 2.1 литра, да наистина е така ако сменяш само маслото, но ако смениш и филтъра с утайника, влизат 3 че понякога и повече литра, докато нивото на маслото стане на макс при топло масло.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 16 яну 2012, 15:57

DFGeneer написа:Според сервизните данни на repair manuala е 2.0 литра.

http://bahamutcars.free.fr/workshop/IS_ ... soline.pdf

Предполагам че bondye е прав донякъде че не всичкото масло изтича при източване от пробката, но едва ли остават 6-9 литра. По-скоро 0.2-0.5 литра.

Инфо за смяна намасло на скоростната кутия IS250

Потребителски аватар
bondye

Мнениеот bondye » 16 яну 2012, 16:53

не съм се объркал, 2 литра са само в картерчето, останалите са по тръбите по системата, в радиатора за охлаждане и в torque convertera (най-много в него).
В ръководствата споменават само маслото което е в картера, а не маслото в цялата система. Сменял съм го и знам от опит.

Ето малко DIY по темата:

http://bananags.grantham-international. ... ndex1.html

http://bananags.grantham-international. ... letetrans/

п.п. Is300 ползват същата скоростна кутия за това я споменах. Извинявам се ако се е получил off topic
gs300 2jz

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Мнениеот DFGeneer » 17 яну 2012, 01:20

Мерна ми се А650Е и като не чета внимателно..

Но колегата bondye май има право.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Alexander
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 250

Мнениеот Alexander » 19 юли 2012, 10:54

В крайна сметка сменя ли се/долива ли се маслото в скоростната кутия на IS250? От ПитСтоп ми казаха, че не им излиза парт номер за филтъра и смятат, че не се сменя никога. Не можах да открия и в книжката на потребителя.

Потребителски аватар
andro121
Регистриран: 20 юли 2010

Мнениеот andro121 » 18 яну 2014, 14:24

привет на всички .Отдавна не съм се намесвал във форума .
та за де отварям нова тема ще омазвам тази :)
споделете добър сервиз за смяна на масло на автоматична скоростна кутия .
GS 300, 06год. говорим за 100 процентова смяна не само да дръпнат една част от него и да долеят.
Внимателно избърсвам със спирт място на стената, където да се утепам с глава у бетона

Изображение
детские игры для ipad

Потребителски аватар
bondye

Мнениеот bondye » 18 яну 2014, 21:16

andro121 написа:привет на всички .Отдавна не съм се намесвал във форума .
GS 300, 06год. говорим за 100 процентова смяна не само да дръпнат една част от него и да долеят.

Аз бих ти препоръчал първо да провериш нивото със щеката (на работещ двигател и като преди това си покарал 5 мин и минал през всички предавки), да долееш, ако има нужда и ако симптомите продължават и след това (превключването на предавките не е плавно) да преминеш към смяна.
Също така бих заложил на източване и доливане. По-безопасно е, особено за кутии, на които маслото не е сменяно регулярно.
Относно процедурата по "Flush" аз не бих се доверил дори на официален сервиз в България.
gs300 2jz

Потребителски аватар
andro121

Мнениеот andro121 » 18 яну 2014, 21:36

bondye написа:

Аз бих ти препоръчал първо да провериш нивото със щеката (на работещ двигател и като преди това си покарал 5 мин и минал през всички предавки), да долееш, ако има нужда и ако симптомите продължават и след това (превключването на предавките не е плавно) да преминеш към смяна.
Също така бих заложил на източване и доливане. По-безопасно е, особено за кутии, на които маслото не е сменяно регулярно.
Относно процедурата по "Flush" аз не бих се доверил дори на официален сервиз в България.
проблема не е в лошо превключване .появиха се грешки и влезе в авариен режим
Прикачени файлове
photo (1).JPG
Внимателно избърсвам със спирт място на стената, където да се утепам с глава у бетона

Изображение
детские игры для ipad

Потребителски аватар
bondye

Мнениеот bondye » 18 яну 2014, 22:18

andro121 написа:
bondye написа:

проблема не е в лошо превключване .появиха се грешки и влезе в авариен режим

1. провери нивото, долей/направи drain and fill. (Ако маслото не е сменяно, то е добре да направиш 2-3 пъти процедурата един след друг, като покараш по 3-4 км между смените, но не е препоръчително да го правиш повече от 3-4 пъти наведнъж. Маслото се източва през пробката и долива през щеката)
2. изчисти грешките, покарай и ако се появят пак, сменяй соленоидите.

Ако направиш флъш според мен имаш два възможни изхода:
а) ако проблема не е бил в маслото няма да се промени нищо и ще са разходи на вятъра без ефект.
б) ако проблема е в маслото има много висок риск да запушиш някоя дюза някъде и да имаш по-голям проблем от соленоидите.
gs300 2jz

Потребителски аватар
andro121

Мнениеот andro121 » 19 яну 2014, 20:16

първо да благодаря на Bondye за намесата, грешките ги изтрих .карам вече седмица без проблем .ходих до джемини но не се справиха (нямали накрайник) .мисля да пробвам с drain and fill 2-3- пъти.и съответно мисля да
го направя сам.омръзна ми от специалисти.

Изображение
детские игры для ipad

Върни се в “Lexus IS250 / IS 250 AWD / IS350 / IS 350 AWD / IS 300h - Gen 3”