Скоро ще трябва да отваряме нов раздел

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

F SPORT
Регистриран: 05 април 2013
Автомобил: IS 300h

Re: Скоро ще трябва да отваряме нов раздел

Мнениеот F SPORT » 19 окт 2013, 12:14

Отново си сбъркал форума...

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот Rudy » 19 окт 2013, 15:13

F SPORT написа:Отново си сбъркал форума...

Не форума, хапчетата е объркал... Ама те като почнат да идват сметките, ще се усети... Иначе сега точно е във фазата на самоубеждението наречена "Нали не се минах?!"

ПП Сравненията са ОК, ако се сравняват сравними неща - за мен броя и вида не екстрите е определящ само ако всичко останало е на кантар.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 19 окт 2013, 17:47

Абе в крайна сметка кой каквото го кефи... :)

Само тия твърдения за това, че даден автомобил е класи над някой друг е малко пресилено. Всеки има индивидуални предпочитания за поведението / усещането на колата и това естествено е окей.

БМВ не са изобщо лоши автомобили (от reliability гледна точка доказано са по-назад от Lexus / Infiniti), забавни са за каране, но точно последните им поколоения 3/5 серия за мен са малко бягане от концепцията на марката - но е така като се опитват да завземат още повече пазари и да привлекат повече хора. Понеже за служебна тествахме новата 3-ка и известно време съм карал предишната тройка (328i купе) мога ясно да отбележа, че новите са стъпка назад. Едно такова никакво (малко мерцедес) управление на автомобила, осезаемо по-евтини материали вътре, вратите са сякаш на някой китайски автомобил. В крайна сметка взехме Mercedes C350 купе. Да, пенсионерската C класа беше по-добър избор от новата 3-ка определено. Купето (сегашната 4-та серия) все още не беше излязло.

Абе, всеки с вкуса си... :) Кой каквото му се кара в крайна сметка. Ама да не залитаме в крайни твърдения за това кой автомобил е класи над друг, че ще докараме незаслужени оргазми на маркетинг отделите на автомобилните компании.
Изображение - пенсионерски разход

F SPORT
Регистриран: 05 април 2013
Автомобил: IS 300h

Мнениеот F SPORT » 19 окт 2013, 18:58

Аз също не мисля, че BMW са кофти автомобили. Но собствениците им са отвратителни (повечето). То не са изхвърляния, аутобани, скорости над 200, и една камара правописни грешки.

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 20 окт 2013, 01:29

Това е балканската жилка просто :) И сред шофьорите на Lexus има комплексирани дебили. Просто е по-малък шанса да ги срещнеш.
Изображение - пенсионерски разход

mastersteen
Регистриран: 03 февруари 2011
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот mastersteen » 20 окт 2013, 13:08

F SPORT написа:Аз също не мисля, че BMW са кофти автомобили. Но собствениците им са отвратителни (повечето). То не са изхвърляния, аутобани, скорости над 200, и една камара правописни грешки.

Предполагам, че аз съм зачислен към повечето отвратителни собственици на БМВ. Колега Murry това не е просто балканска жилка, а е много по - зле положението в БГ. И по - лошо не виждам и намеци нещо да се промени. Мисленето на българина винаги е било много подло и глупаво, едно и също.

Дано да не съм прав, като слагам едно голямо множество под - един знаменател.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 20 окт 2013, 13:15

То хубаво да си фен на марката, ама като кажеш, че е най-великата е добре поне да можеш да се обосновеш. Имам приятел който живее в Англия сега си купи последната петица чисто нова и то само защото му направиха супер цена от БМВ, а от Мазда го мотаха 3 месеца преди това. От 2 седмици ми обеснява колко е яка колата и същата работа - като го питах кво и е толкова супер не се сети какво да ми каже. Мисли, мисли и накрая вика "можеш да пишеш с пръст по лоста на скоростите за да въвеждаш пост кодовете в навигацията. !?!?? Сириъсли ?!!??? Сега го чакам да ми каже колко пъти я е ползвал тая велика екстра ....

Прегледах и видеото с интервюто на инженера на IS 2014 като очаквах да видя как си признава, че изостават с технологиите пред конкурентите. Нямаше такъв момент. Разбрах обаче, че да караш новата IS е много хубаво преживяване и завива когато ти искаш и ускорява както ти искаш и си е фън ту драйв отвсякъде.

Така че все още оставаме на това, че всеки си има собствен вкус и сам решава кое му харесва най-много.
Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 20 окт 2013, 14:29

mastersteen написа:Предполагам, че аз съм зачислен към повечето отвратителни собственици на БМВ. Колега Murry това не е просто балканска жилка, а е много по - зле положението в БГ. И по - лошо не виждам и намеци нещо да се промени. Мисленето на българина винаги е било много подло и глупаво, едно и също.
Дано да не съм прав, като слагам едно голямо множество под - един знаменател.

Прочети си предните постове и ще разбереш, че сам си се зачислил където и да е.
И да - винаги общия знаменател (употоребен за хора, а в този случай и за марки коли) води до големи грешки.
Пожелавам ти много безаварийни километри, дано да е поне толкова безпроблемна, колкото са нашите... Но не забравяй, когато (не ако) нещо се строши, да дойдеш пак да се похвалиш.

ПП А и когато използваш "Голямата тройка" имай предвид, че за доста от нас това е Лексъс/Инфинити/Акюра. :D
Изображение Изображение

mastersteen
Контакти:

Мнениеот mastersteen » 20 окт 2013, 17:24

Ael написа:То хубаво да си фен на марката, ама като кажеш, че е най-великата е добре поне да можеш да се обосновеш. Имам приятел който живее в Англия сега си купи последната петица чисто нова и то само защото му направиха супер цена от БМВ, а от Мазда го мотаха 3 месеца преди това. От 2 седмици ми обеснява колко е яка колата и същата работа - като го питах кво и е толкова супер не се сети какво да ми каже. Мисли, мисли и накрая вика "можеш да пишеш с пръст по лоста на скоростите за да въвеждаш пост кодовете в навигацията. !?!?? Сириъсли ?!!??? Сега го чакам да ми каже колко пъти я е ползвал тая велика екстра ....

Прегледах и видеото с интервюто на инженера на IS 2014 като очаквах да видя как си признава, че изостават с технологиите пред конкурентите. Нямаше такъв момент. Разбрах обаче, че да караш новата IS е много хубаво преживяване и завива когато ти искаш и ускорява както ти искаш и си е фън ту драйв отвсякъде.

Така че все още оставаме на това, че всеки си има собствен вкус и сам решава кое му харесва най-много.

My mission is to overtake BMW3.............BMW, Mercedes ware/are a few steps ahead of US (LEXUS)
Тук е видеото: http://www.youtube.com/watch?v=EEwcE9ngKXA
Колкото и да копират => mission impossible.

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 20 окт 2013, 17:49

Ясно. Заради видеото в тубата си решил, че твоята е класи над останалите. Сега и едно таблетче да вземеш, че да показваш на всички това клипче (не че съм го гледал)!
Пък и ти си го пускай защото май не си много убеден. Иначе щеше да отговориш на въпросите с конкретен отговор. Ама нейсе. Повтаряй: BMW Power по 10 пъти сутрин, обед и вечер след хранене.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Мнениеот DFGeneer » 21 окт 2013, 02:23

mastersteen написа:My mission is to overtake BMW3.............BMW, Mercedes ware/are a few steps ahead of US (LEXUS)

Хех, ама ти сериозно ли? Явно нямаш представа от японския манталитет, но те никога не биха се били в гърдите колко са велики, какво са измислили и как другите са ги изкопирали.
И защо си решил че става въпрос за технологично изпреварване? В първия цитат става въпрос за продажби и имидж, във втория - за спортно усещане.

А технологично Тойота е далеч напред от цялата немска автоиндустрия - най-малкото защото бюджета им за развитие на технологии за последните 10-15 години е по-голям от бюджетите на всички немски компании.
Само помисли къде щяха да са "супер технологичните" немски дизели ако не бяха Denso (част от Тойота Груп) да пуснат първата работеща (т.е. серийна) комън рейл система.

Сега, съгласен съм че в Европа гамата на IS е безумна с тоя осакатен на 200 км/ч хибрид и практически стария модел, но ако ще сравняваш с 5-та серия, пробвай GS 450h F-sport.
GS-a е мноого по-напред и като спортно усещане и като технологии и като цялостно изпълнение от 5-серия. Тук изключвам М5, разбира се, защото от него нямам преки впечатления.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '06 Lexus IS250 Hakuren Silver

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 21 окт 2013, 07:46

Аз ги виждах на помпа дюза да си тракат до послено, но те взеха че се осъзнаха къде е истината. И това, че колата е ограничена на 200км/ч не я прави технологично изостанала.
Изображение

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300

Мнениеот DFGeneer » 21 окт 2013, 10:41

Ael написа:..И това, че колата е ограничена на 200км/ч не я прави технологично изостанала.

Всъщност, в случая е точно обратното. Не знам някой от немците в тоя клас да вади 99г/км въглероден двуокис енергийна ефективност. Най-близо е БМВ 320д Ефишънт незнамкакво си, ама и той е със 109 г/км, т.е. 10% повече емисии/ по-ниска енергийна ефективност. При това говорим за тракащо-вибриращ дизел с тесни гуми и ръчни скорости, със старт-стоп система която прави колата да подскача на всяко спиране на светофара.
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '06 Lexus IS250 Hakuren Silver

mastersteen
Контакти:

Мнениеот mastersteen » 22 окт 2013, 00:20

DFGeneer написа:
mastersteen написа:My mission is to overtake BMW3.............BMW, Mercedes ware/are a few steps ahead of US (LEXUS)

Хех, ама ти сериозно ли? Явно нямаш представа от японския манталитет, но те никога не биха се били в гърдите колко са велики, какво са измислили и как другите са ги изкопирали.
И защо си решил че става въпрос за технологично изпреварване? В първия цитат става въпрос за продажби и имидж, във втория - за спортно усещане.

А технологично Тойота е далеч напред от цялата немска автоиндустрия - най-малкото защото бюджета им за развитие на технологии за последните 10-15 години е по-голям от бюджетите на всички немски компании.
Само помисли къде щяха да са "супер технологичните" немски дизели ако не бяха Denso (част от Тойота Груп) да пуснат първата работеща (т.е. серийна) комън рейл система.

Сега, съгласен съм че в Европа гамата на IS е безумна с тоя осакатен на 200 км/ч хибрид и практически стария модел, но ако ще сравняваш с 5-та серия, пробвай GS 450h F-sport.
GS-a е мноого по-напред и като спортно усещане и като технологии и като цялостно изпълнение от 5-серия. Тук изключвам М5, разбира се, защото от него нямам преки впечатления.

Това вече е едно обективно мнение. Еий намери се някой да не плуе ей така си. Първо искам да кажа, че Лексус на мен ми е една от любимите марки.
Аз имам и ходна акорд 2008, имаме и Ауди А4 2003, и опел insignia 2001. И сега БМВ 525Д с същите конски сили като на IS 300H

Значи съгласен съм, че тоyota в последните години са лидери в света по - продажби, но напоследък излязахо и статистики, че VW ги е задминал. Както и да е.

Аз никога не съм сравнявал различни класове коли визирам 5 серия с IS 300H . На купилити се вече IS300H
ще кажа: момчета аз вече карах вашата кола IS300H, не ми хареса. Харесва ми външно, но не и по - интериор. Неудобни седалки, спортна но не гъвкава скоростна кутия, БМВ е пъти по - добра като бързина на превключване, и джойстика на мен лично по - красив ми изглежда. Неудобни седалки, тясна ми е тази кола. Вярно тих е много IS 300 H, no BMW-to не чак толкова шумно, като дисела на IS второ поколение, например. Второ казаха ми в Германия, че била много бързо това IS 300 H, на мен не ми направи впечатление да е много по бързо от моя Леьус ИС220Д.

Като се качих в 525Д (това не е 530Д или 535Д все пак), тая кола имаше страшен response. Да не говорим как се държи на пътя, тя не завива тя "лети в завойте". Страшно удобна вътре с комфорт пакет и много красива. Та така, затова си взех БМВ 525Д вместо ИС 300H. Рахода ми е м/у 4,5 - 5,6. Като си карам спокойно с 140 км, плус градско. Мисля, че някой тук спомена колко е разхода на ИС 300H в съседната тема. Не мога да намеря една причина да си купя IS300H при положение, че карам IS 220Д.

Нещо друго, БМВ също имат Хибрид версии на 3 и 5 серия, ако сте забравили.
Та така пичове, ако утре излязат LEXUS и кажат като PORSHЕ ще имаме модел, който харчи 3,1 на сто, може пак да замечтая за LEXUS.

Много поздрави
Последна промяна от mastersteen на 22 окт 2013, 00:25, променено общо 1 път.

mastersteen
Контакти:

Мнениеот mastersteen » 22 окт 2013, 00:20

Как се оправяте с тази навигация, нямам идея. Много трудно се работи с нея. Тук пак БМВ имат по - лесно и гъвкаво боравене с въбще с навигацията иа другите мониторинг тоолс. Sorry ama, ако бях собственик на Leхус бих уволнил managera, който отговаря за това. Имиджаа на марката и още повече, че е японска марка е доста подкопан.

Върни се в “Lexus IS250 / IS 250 AWD / IS350 / IS 350 AWD / IS 300h - Gen 3”