Скоро ще трябва да отваряме нов раздел

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
Mind_Control
Регистриран: 17 юли 2010
Автомобил: IS 200

Re: Скоро ще трябва да отваряме нов раздел

Мнениеот Mind_Control » 15 авг 2013, 18:02

Rendosa написа:И аз съм възхитен от новата генерация особено външния вид,само някои неща не ми харесаха от това което видях набързо като копчетата на ел седалките като на ген1 са и това че тежи 2.2 тона.Но никой не видях да споменава за AWD (4х4) варианта ще се предлага ли изобщо в бг.Цената и на мен ми се вижда доста висока 100 бона за този клас кола си е...... за да бият бмв мерц и ауди на пазара лексус трябва да предлагат същото качество и оборудване или по добро за по малко пари .

Лексус отдавна са били и БМВ и Мерцедес и Ауди. Затова си позволяват да слагат и такива цени :) Говоря за американския пазар, които е и най- важен в световен мащаб наред с китайския напоследък.
Lexus IS200
Peugeot 206 CC 1.6

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 27 авг 2013, 16:01

Колега, днес те видях в Дружба, нали си с русенска регистрация?
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Мнениеот Murry » 27 авг 2013, 18:08

Колегата трябва да е бил :) с Денис бяхме заедно, аз бях на една бяла/червена Honda CBR
Изображение - пенсионерски разход

F SPORT
Регистриран: 05 април 2013
Автомобил: IS 300h

Мнениеот F SPORT » 27 авг 2013, 20:32

Аз бях, трябваше да ме спрете за да се запознаем. Прибирах се от море в Гърция, но вече съм в Русе...
Между другото среден разход 5,8...

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 27 авг 2013, 20:37

Колега на 8-ми спет ще минавам през Русе, накъде ще си?

F SPORT

Мнениеот F SPORT » 27 авг 2013, 20:46

Отивам на круиз от 01.09. до 10.09. Обади се на връщане.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 27 авг 2013, 20:51

Това ми е връщането, отиването ми е на 5-ти късно вечерта, нищо друг път..

F SPORT

Мнениеот F SPORT » 27 авг 2013, 20:56

Sorry...

mastersteen
Регистриран: 03 февруари 2011
Автомобил: IS 200 Sportcross
Контакти:

Мнениеот mastersteen » 18 окт 2013, 00:19

F SPORT написа:Може би mastersteen просто беше сбъркал форума, или се опитваше да се дразни...

Ама разбира се...Честито Колеги, вече и аз станах горд собственик, но на новата БМВ 5-ер. За съжаление 200 км ограничение е много малко за немските магистрали...и тази колица не ми върши работа тук...но аз няма да ви изоставя, може би следващата кола ще ми бъде пак лексус.

Но едно ще Ви кажа, тия коли са повече правени за тези с дръпнатите очички, колко и някой да не искат да го признаят, да не говорим, че за тази цена можеш да си вземеш немска кола с 2 стъпки по напред като развитие в някой от технологийте, а пък за двигателите няма база за сравнение. Всеки си има мнение, разбира се докато не се качи на някоя от великата тройка :-)))).

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 18 окт 2013, 07:52

mastersteen написа:...Но едно ще Ви кажа, тия коли са повече правени за тези с дръпнатите очички, колко и някой да не искат да го признаят, да не говорим, че за тази цена можеш да си вземеш немска кола с 2 стъпки по напред като развитие в някой от технологийте, а пък за двигателите няма база за сравнение. Всеки си има мнение, разбира се докато не се качи на някоя от великата тройка :-)))).

Аз лично взимам някой по-сериозно когато подкрепи празните си приказки с факти. Предполагам на всички тук ще ни е интересно да споделиш малко повече пикантерии относно иновациите при немските конкуренти ? И ако наистина решиш да ни просветлиш, искрено се надявам да не започнеш от хибридната технология която сега (16 години след първия хибрид на Тойота) тепърва навлиза в серийно производство. Там вече всички знаем какви са крачките на "великата тройка" :wink:

П.П. Честито за покупката, много безавариини и хубави моменти ти пожелавам !
Изображение

F SPORT

Мнениеот F SPORT » 18 окт 2013, 09:25

Аз бях близо месец с новия IS в Германия и немците го гледаха като малоумни. А новата 5-та серия изглежда толкова безлична там, че почти не и обръщат внимание. Конфекция.

mastersteen
Контакти:

Мнениеот mastersteen » 19 окт 2013, 00:51

Ael написа:
mastersteen написа:...Но едно ще Ви кажа, тия коли са повече правени за тези с дръпнатите очички, колко и някой да не искат да го признаят, да не говорим, че за тази цена можеш да си вземеш немска кола с 2 стъпки по напред като развитие в някой от технологийте, а пък за двигателите няма база за сравнение. Всеки си има мнение, разбира се докато не се качи на някоя от великата тройка :-)))).

Аз лично взимам някой по-сериозно когато подкрепи празните си приказки с факти. Предполагам на всички тук ще ни е интересно да споделиш малко повече пикантерии относно иновациите при немските конкуренти ? И ако наистина решиш да ни просветлиш, искрено се надявам да не започнеш от хибридната технология която сега (16 години след първия хибрид на Тойота) тепърва навлиза в серийно производство. Там вече всички знаем какви са крачките на "великата тройка" :wink:

П.П. Честито за покупката, много безавариини и хубави моменти ти пожелавам !

http://www.youtube.com/watch?v=fZ4wTh-X6I8. Сами си го признават. Няма да те просветлявам. Отиди на тест драйв. Аз бях, карах и двете. Освен това досега карах лексус, от който съм доволен, но има марки които са с няколко стъпки напред. Все пак да се сравнява 5 с ИС е безумие, различни категории са.

mastersteen
Контакти:

Мнениеот mastersteen » 19 окт 2013, 00:56

F SPORT написа:Аз бях близо месец с новия IS в Германия и немците го гледаха като малоумни. А новата 5-та серия изглежда толкова безлична там, че почти не и обръщат внимание. Конфекция.

По скоро ти си гледал като безумен. В Германия, тази марка губи всякакъв смисъл. На аутобана, ако въобще си карал, май си гледал само задните гуми на екземпляри от голямата тройка.

Всеки си има право мнение.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 19 окт 2013, 09:42

Нали се сещаш, че идеята на хибрида не са високите скорости по аутобана. Не че нещо, ама мечтата на всеки, който познавам от Благоевград е като събере някой лев е да си купи BMW и да се мисли за мутра и да му връзват "пичетата". Като се замисля, не само на хората от Благоевград, а на повечето хора желаещи да станат "псевдо мутри", защото това е имиджа на тази кола в България - мутренска лимузина от 90-те години. Но вече не сме 90-те. Има доста алтернативи, които хем изглеждат по-хубаво, хем се управляват по-хубаво.

Както ти каза, обаче, всеки си има мнение и право на избор. Пожелавам ти да си купиш най-хубавото и бързо BMW и мацките в Благоевград да те гледат "изумени" като се прибираш ;-)
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

mastersteen
Контакти:

Мнениеот mastersteen » 19 окт 2013, 11:26

denis4o написа:Нали се сещаш, че идеята на хибрида не са високите скорости по аутобана. Не че нещо, ама мечтата на всеки, който познавам от Благоевград е като събере някой лев е да си купи BMW и да се мисли за мутра и да му връзват "пичетата". Като се замисля, не само на хората от Благоевград, а на повечето хора желаещи да станат "псевдо мутри", защото това е имиджа на тази кола в България - мутренска лимузина от 90-те години. Но вече не сме 90-те. Има доста алтернативи, които хем изглеждат по-хубаво, хем се управляват по-хубаво.

Както ти каза, обаче, всеки си има мнение и право на избор. Пожелавам ти да си купиш най-хубавото и бързо BMW и мацките в Благоевград да те гледат "изумени" като се прибираш ;-)

Не живея в Благоевград, но сам каза, че това е било през 90 години. Личи си, че употребяваш и познаваш много добре бг манталитета. Освен това имиджа на мутренска лимузина от 90-те години е всъщност имиджа на страната ни през тези години, а именно Мутренска, която днес е горе долу същата в друга форма.
Не можеш да ме обидиш, аз млад човек, женен с малко дете, но това е твоето мнеие за Благоевград и аз го уважавам . За съжаление там от където точно Ти идваш не е по различно.

И все пак аз ти пожелавам, ако някога събереш някой лев да си купиш новия ЛУКСУС или ИНФИНИТИ както си писал. Мисля, че дори в ИНФИНИТИ има повече човек какво да види. Аз предпочетох тази марка, защото я харесах в момента повече от всички в света що се отнася като performance, lux and technologies, economy и.тн

Върни се в “Lexus IS250 / IS 250 AWD / IS350 / IS 350 AWD / IS 300h - Gen 3”