Избор на SUV

Модератор: Lexus

meo
Регистриран: 02 март 2011
Автомобил: LX 570

Избор на SUV

Мнениеот meo » 02 мар 2011, 21:36

Здравейте :)
От скоро ми влезе мухата да сменям семейното возило със SUV и в момента проучвам алтернативите. Нямам опит с този тип „автомобили” и не ми се хвърля много в тъмното.
Една от алтернативите, които ми хванаха око е RX300 модела около 2001г.
Предполагам тук има хора каращи и поддържащи такива, и ми се иска да кажете малко повече за тях.
Имат ли някакви сериозни и масови проблеми по двигател, скорости, електроника, спирачки?

Защото до скоро четох за ML270 и се оказа, че има доста масови проблеми и то сериозни. Най-често срещаните проблеми, са че двигателя гори дюзи (заради нафтата в БГ), гори блока за управление на скоростите, стереото горяло без предупреждение (стерео условно казано, защото в него било всичко по управлението на електрониката в колата ако не се лъжа) и рядко гори и компютъра на двигателя. Всички тия проблеми са за по няколко хиляди лева, а не ми се иска да купувам колата втори път от ремонти и да седя по месец без собствен превоз.

Колко излиза стандартното обслужване и първото след покупката?
Искам да отбележа, че от поддръжка гледам да не пестя и слагам винаги хубави (по-скъпите) части, особено за важните агрегати.

Гледам, че в аутоскаут има доста (може би фабрично) газифицирани лексуси, как е този двигател на газ. Никога не съм карал кола на газ, но от познати с ГИ само добри отзиви чувам, а и тия 17/100 градско (разбирам го като поне 20 в София) са си доста.

Като за начало това е :)
Всякаква информация ще ми е полезна.

Потребителски аватар
Merlin
Регистриран: 31 декемрви 2010
Автомобил: RX 300

Re: Избор на SUV

Мнениеот Merlin » 20 фев 2012, 06:26

Имам такъв дзвер и съм много доволен! Двигателя е много добре измислен и се обслужва сравнително евтино за марката. Ако го купуваш направи му пълна диаглностика на електрониката и погледни поне тази глава която е от към предната част за нагари. коя година е колата? имаш ли снимки? Ако е близко до бургас мога да отида да ти я видя и снимам! Не разбирам много от коли но вече имам един основен ремонт на лексус двигател зад гърба си (димек мога да се почесвам вече умно по главата като ми говорят за ремонти)! Относно разхода - аз лично го докарах до 16 градско, колегата от Пловдив спомена че го сваля до 13-15 лятото.

Смяна на масло и ремъци на RX300 в тойота ми излезе около 1300 лева, за по точна инормация трябва да търся фактурите. Забравих да добавя че ако имаш някъде другаде доверен сервиз, ще ти излезе в пъти по евтино с същите консумативи!
Изображение

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”