Малко инфо за рх 300

Модератор: Lexus

Burning_Boy
Регистриран: 02 юли 2011
Автомобил: Друга марка

Малко инфо за рх 300

Мнениеот Burning_Boy » 29 сеп 2012, 17:54

Здравейте.Колебая се,да си взема т.н. СУВ рх 300 или инфинити фх 35. За инфинитито разучих но за РХ ми е много малко информацията та ако може малко инфо от собствениците на РХ 300 от 2004 на там. Интересуват ме основните (скъпите) неща като окачване видях, че е въздушно надеждно ли е и возили меко за такова, двигателя как е като разход и ускорение на това купе а и понася ли ГИ, скоростна кутия има ли вродени недъзи и не на последно място интериор. Ами с "общи" думи всичко би ми било полезно. Благодаря за отделеното време, хубав ден :)

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Малко инфо за рх 300

Мнениеот Д. Ив. » 29 сеп 2012, 18:48

Това са два различни класа SUV - Infitini-то е по-спортно, докато Lexus-а е по-лусозно возило.
Трябва да решиш какво ти трябва.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Burning_Boy
Регистриран: 02 юли 2011
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Burning_Boy » 29 сеп 2012, 19:03

Много добре запознат съм с инфинитито знам да не кажа голяма дума всичко, твърдо окачване и труден за газифициране двг ("гори" клапани) иначе отличен като надеждност и мноооооооого пъргав. Та исках да разбера нещо за лекса ако може знам,че не е спортен но за мен най-важно е НАДЕЖДНОСТ именно заради това се отказах от немските марки. Та ако може собствениците да споделят от личен опит. Благодаря.

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот Rudy » 29 сеп 2012, 19:30

Burning_Boy написа:... но за мен най-важно е НАДЕЖДНОСТ.

Значи сам си отговорил - от двете (да не казвам от всички) марки, Lexus е по-надежден.
На другите въпроси не мога да ти отговоря - моето окачване не е въздушно - интериора е като нов (за кола на 5 год.) От всичко което съм изчел за РХ преди да го взема единственото е дефекти по джантите (и 12В батерия при хибридите). CVT кутията е перфектна според мен, а за спорта - спънат е на 215км, но0-100 е за 7 сек. трудно ще намериш по-спортно двутонно животно.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Vesko
Регистриран: 30 януари 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Vesko » 29 сеп 2012, 19:32

Rudy написа:спънат е на 215км, но0-100 е за 7 сек. трудно ще намериш по-спортно двутонно животно.

Навсякъде в документацията пише, че е спънат на 200. Нио вярно на километража показва 215, не знам по ГПС колко е

На моя RX400h за 5 и 1/2г по окачването се беше разбило лагерче в тампона на амортесьора, но ги смениха и двата май... И няколко пъти спирачни дискове

Но все пак въпроса е за малко по-стара кола, но и за тях качесвото надали е по-зле.
Изображение

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”