Съвети?

Модератор: Lexus

pdk
Регистриран: 10 юли 2013
Автомобил: RX 270

Съвети?

Мнениеот pdk » 10 юли 2013, 17:25

Здравейте, отняколко дни съм собственик на RX300 от 2002г. и искам да попитам някои неща тези, които са по-наясно. Препоръчаха ми да сменя ангренажния ремък и ролките в оторизиран специализиран сервиз на Тойота, но оригиналните части както знаете са много скъпи. Според вас има ли голяма разлика между оригиналните и това дали ще сложа някакви алтернативни китайски, по-евтини? Някои хора дори ми казаха че няма гаранция че в Тойота ще ми сложат оригинални. Другото което ме интересува е какво масло ще ми препоръчате както за двигателя така и за кутията на автоматика, и на колко време се сменя.

Търся и следните неща: машинката с бравата за центр. заключване на шофьорската врата, панела с копчетата пак на шофьорската врата (с ляв волан е), джанта+гума 17-ка за предпочитане метална (трябва ми за резервна). Ако някой разполага с тези неща или може да съдейства откъде да ги намеря може да ми пише, извинявам се ако това е в грешния раздел. Някой знае ли какви точно са параметрите на оригиналните джанти на Лексуса, понеже малко трудно се намират такива метални а алуминиева втора ръка мисля че няма смисъл да си купувам за резервна понеже ще излезе доста по-скъпо, обмислям варианта да си купя нова метална+гума втора ръка но не знам дебелината.

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Re: Съвети?

Мнениеот Д. Ив. » 10 юли 2013, 18:22

В Тойота бъди сигурен, че ще ти сложат оригинални резервни части. Не съм чувал да работят със заместители.

Доколкото знам RX, както и другите модели на Лексус са с верига, а не с ангренажен ремък, т.е. ако не е на половин милион километра няма да се наложи да взимаш нова. Потърси темата на Lio, който доставя оригинални части на по-ниски цени от тези на ТМ Ауто.

Японските джанти са със стандартно PCD 5x114,3
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот Rudy » 10 юли 2013, 18:42

denis4o написа:Доколкото знам RX, както и другите модели на Лексус са с верига, а не с ангренажен ремък

Тц, не всички RX са с верига - 400h със сигурност е с ремък, за 300 нямам идея, ама в toyodiy.com лесно може да се провери. Доколкото Тойота не произвеждат ремъци, та от тази гледна точка няма да е "оригинален", но в ТМА слагат същите като за първоначално вграждане. още един глас за Лио - точно с този ремък не рискувай с китайски ментета.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 10 юли 2013, 20:34

С нищо ако питаш мен не трябва да рискува с китайски части. Тия приказки дето са му ги наговорили за частите съм ги слушал много и все от хора, които са сядали веднъж в живота си в кола по-скъпа от 5 000лв на и то на някой панаир за снимка.

Ангренажа който купих от Лио пишеше Тойота, ама реално е на Митсобоши. На пистовите даже не си играят да ги ребрандват и ги оставят така.

И моето мнение е да се консултираш с Лио за консумативите, ако ти се виждат скъпи ще трябва да правиш компромис. Но си имай едно на ум, че ако спестиш сега 100лв, после може да дадеш 1000 за да си оправиш бъркотията.
Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 10 юли 2013, 20:40

Тойота прави много малко от частите, които продава :) Както каза Ael просто ребрандира, но си залга името, че тази част е произведена по техните спецификации и стандарти.

П.П. Явно и RX300 е с ремък, а не верига ... интересно решение ...
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

pdk

Мнениеот pdk » 10 юли 2013, 21:48

колеги специално този модел на Лексус е с ремък, за първи път карам Лексус и при другите не знам как е но и в сервиза където го гледаха за да съм сигурен питах момчето и той като погледна двигателя каза че е с ремък :) (аз тайно се надявах да е с верига ама кво да се прави)

pdk

Мнениеот pdk » 10 юли 2013, 21:48

Благодаря за бързите отговори. А какво масло ще ми препоръчате и с какъв вискозитет трябва да е?

Потребителски аватар
Д. Ив.
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 10 юли 2013, 22:11

Такъв какъвто го дават в книжката, предполагам за нашите географски ширини, че трябва да е нещо от рода на 0W20 или 5W30 по SAE. Ако нямаш книжка виж в AutoData или друга подобна програма. Марката я определяш ти, като не гледаш най-евтините, че е много вероятно да попаднеш на менте.

Потребителски аватар
Vesko
Регистриран: 30 януари 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Vesko » 11 юли 2013, 06:47

Последният път като бях в ТМА питах какво масло да сложа на хибрида с мисълта да пробвам 0W20. Но ми казаха че за наште ширини се слагало 5W30-35-40....
Изображение

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 11 юли 2013, 13:48

В този ПДФ на 231 страница са писали какво масло при какъв температурен диапазон се слага

http://lexus-bulgaria.com/IS200_Owners_Manual.pdf

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”