Lexus RH400h -- американски модел?

Модератор: Lexus

julisimo
Регистриран: 27 март 2014
Автомобил: RX 400h 4WD

Lexus RH400h -- американски модел?

Мнениеот julisimo » 01 апр 2014, 22:42

Здравейте,
от известно време се оглеждам за закупуване на Lexus RH400h.
Забелязвам, че на нашия пазар се намират по някога бройки, внасяни от Америка.
Може ли да ми кажете има ли рискове при закупуването на модел, правен за съвсем друг континент, с друг климат, с друг стандарт :) и т.н. ? Също така има ли основни разлики с европейските модели? Все пак понякога цените им са по-ниски... не мога да разбера по каква причина... сигурно има някаква уловка... Харчат ли повече американските :)?

Някои подробности успях да разбера и сам от оскъдната информация в интернет:
- американските модели не се сглобяват в Япония?!?? Дали не е за сметка на качеството... леко се съмнявам..
- резервни части и обслужване - не се различава от моделите за останалите региони.
-засега ги различавам по милите в километража и дървенията, която според мен малко грозничко седи...

И още няколко въпроса, за които също не намирам много информация.
Има ли съществена разлика между модел 2006 и модел 2008 година? Освен километрите примерно... И рисковано ли е да се търси и "по-стар" модел?
Какви са нивата на оборудване на RX400h ? - гледам разни описания като Амбасадор, Президент....а реално не виждам особени разлики...

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Rudy
Регистриран: 12 април 2012

Re: Lexus RH400h -- американски модел?

Мнениеот Rudy » 01 апр 2014, 23:40

Много въпроси... Ето малко отговори. Основния проблем е с навигацията и радиото. Но не е нелечим проблем.
Правят се в Канада и според мен има значение за качеството, но мога да говоря само от опит с Японски и четене на американския форум - там описват проблеми, които рядко се срещат по европейските форуми. Нивата на оборудване са различни и с различни имена на различните пазари. В повечето страни в Европа са SE, SE-L и т.н. Основната разлика е навигация, Mark Levinson аудио система, евентуално екрани в облегалките или шибидах. Моя е най-високо ниво, но няма шибидах и рейлинг на покрива, а американските всички го имат. Вазлики между 2006 и 2008 има ама не са фрапиращи. Напр. хромирани дръжки на вратите, хибридно лого на задната врата, по-нова генерация на навигацията и т.н.

Един съвет - не търси най-евтината, защото винаги лъсва причината да е най-евтината.
Изображение Изображение

julisimo

Мнениеот julisimo » 02 апр 2014, 11:50

Rudy, Благодаря за бързите отговори ;)
Въпросите са много наистина (има и още :) ), но това е защото тепърва се запознавам с тази марка, а за съжаление информация от този род не откривам почти никъде.
Далеч съм от мисълта да очаквам някой търговец да я сподели, защото няма да бъде безпристрастно мнението, затова и разчитам на колеги да помагат.
Предполагам, че отговорите ще бъдат интересни и на други желаещи да се присъединят към марката.

Благодаря.

п.п. някой да сподели мнение относно батериите - има ли тясна връзка с ЕГН-то на автомобила и тяхното дефектиране (ако е по-стара, предполагам вероятността да се поизхабени е по-голяма)? И скъпа ли е подмяната? Някои ме наплашиха, че струват колкото автомобила.. но пък по други форуми откривам, че може да струват по 2-3000$ ако се поръчат от чужбина...и въобще слабо място ли е или не?

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 02 апр 2014, 11:56

По въпроса и инверторите и втора употреба РХ има писано в друга тема вече

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 02 апр 2014, 17:43

julisimo написа:... няма да бъде безпристрастно мнението, затова и разчитам на колеги да помагат.

а защо реши, че тук ще намериш безпристрастно мнение - повечето тук сме "влюбени"...
Иначе случаите на дефектирали батерии са единични и се дължат най-вече на прегряване поради запушване на отворите за охлаждане.
Изображение Изображение

pepur
Регистриран: 22 януари 2009

Мнениеот pepur » 02 апр 2014, 20:25

Rudy написа:
julisimo написа:... няма да бъде безпристрастно мнението, затова и разчитам на колеги да помагат.

а защо реши, че тук ще намериш безпристрастно мнение - повечето тук сме "влюбени"...
Иначе случаите на дефектирали батерии са единични и се дължат най-вече на прегряване поради запушване на отворите за охлаждане.

Също и на влажен климат,но не е по нашите земи :) .

julisimo

Мнениеот julisimo » 03 апр 2014, 17:46

Здравейте,

за безпристрасното мнение - сигурно не се изразих правилно :), но вие ме разбрахте ;)
Един търговец би премълчал стотици проблеми (стига да ги знае), не би изтъквал слабите места на даден автомобил и т.н., докато по форумите чета все по-откровени мнения. Например, в момента карам VW и във форума определено са ми помагали много пъти.

Не се е обадил още никой, който кара по-стар модел - 2005/2006. Има ли други рискове, освен обичайните, за по-стар модел (пак притеснение от невежество свързано с хибрините технологии и т.н.)?
(в случая се интересувам защото и бюджета ми е ограничен, макар ясно да съзнавам, че ако търся най-евтиното, после няма да си го простя сигурно...).

Потребителски аватар
Vesko
Регистриран: 30 януари 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Vesko » 03 апр 2014, 18:26

08/2006-та има фейс лифт на 400х. Мисля, че основните разлики са само оптични и другата основна разлика е навигацията и аудио системата. Преди са Ген4, а при фейстлифта е Ген5. Хибридната система май си е същата...
Изображение

slambozi
Регистриран: 05 септември 2012

Мнениеот slambozi » 04 апр 2014, 15:27

Не е конкретно за RX 400 но сме притежавали RX 330 внесен от щатите и автомобила беше произведен във Япония а и мисля , че това не трябва да те притеснява защото доколкото знам всички хибриди се произвеждаха само в Япония а иначе разликата на нашият и европеиските беше във радиото, фаровете

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200
Контакти:

Мнениеот Bukmop » 04 апр 2014, 15:58

Хибридните RX имат и производство в Северна Америка за разлика от предходното поколение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 05 апр 2014, 12:32

slambozi написа:доколкото знам всички хибриди се произвеждаха само в Япония

Ама що не четете:
Rudy написа:Правят се в Канада
Изображение Изображение

julisimo

Мнениеот julisimo » 20 апр 2014, 21:53

Здравейте,
благодаря на всички за отговорите.
Американския модел който се продаваше замина... и търсенето все още продължава. Най вече защото не успявам да продам моята кола и се опитва да направя бартер, но и да се вмъкна в що годе нормален бюджет.
И така, доста почетох за модела, запознах се с повечето спецификации, дори успях да покарам един и съм доста впечатлен. Засега съм твърдо решил да се ъпгрейдвам ;).
По нагоре Rudy ми отговори, но бих искал още едно уточнение. Между RH400h 2006 и 2008 разбрах, че има минимални разлики, а между 2007 и 2008?
Тук прочетох че би трябвало да са еднакви: http://en.wikipedia.org/wiki/Lexus_RX ?
Та един съвет, примерно, между тези две обяви: http://www.mobile.bg/21394480242273750 и http://www.mobile.bg/21397925505824688, има ли според вас съществени разлики? Защото в цената определно има :) / говоря разлики в оборудването, а като състояние и извършвана редовна поддръжка е редно да се провери /

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
Vesko
Регистриран: 30 януари 2009

Мнениеот Vesko » 20 апр 2014, 22:40

08.2006 е промяната на модела. фейслифта де.
Изображение

Потребителски аватар
Rudy

Мнениеот Rudy » 20 апр 2014, 23:10

По-евтината е определено преди фейслифта и със сигурност не е 2007 - най лесно се познава по логото на задната врата. Ако е хибридното лого (със синьо и плътно) са след промяната. Преди това са само с контур.
Напиши ВИН-а и ще ти кажем точно кога е произведена. Иначе изглеждат едно и също ниво на оборудване. Разликата от 10хил. е твърде голяма, обаче виж и състоянието на двете коли - това е много по-важно при покупка на старо.
На по скъпата са качили снимки от две различни коли - едната е със хромирани дръжки - другата без.
ПП. Ако обаче е имало удар отзад и са сменили логото с обикновеното - това отпада като белег за разпознаване.
А и да се коригирам за едно невярно твърдение - хромираните дръжки и опушените фарове не са след фейслифт-а, ами са специално издание.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Автомобил: IS 220d
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 21 апр 2014, 02:35

И двете изглеждат добре, интересно защо пише, че са различни коне ... по-евтината ми изглежда по-чистичка и запазена.
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”