Купувам Lexus IS 200

Модератор: Lexus

kristina
Регистриран: 25 юни 2013
Автомобил: Аз съм бот

Купувам Lexus IS 200

Мнениеот kristina » 25 юни 2013, 20:50

Здравейте,

Пише ви ентусиаст, който не успя да се регистрира с 2 различни пощи и накрая успя с тази на приятелката си. С нея сме се насочили към IS200 като за първа семейна кола и явно ще е на нейно име, защото късмета е в нейните ръце :D .

Като цяло колата много ни харесва, единственото нещо което ни притеснява е може би малко по-високата цена на частите и липсата на компетентност на майсторите при такъв по-рядко срещан модел, но съм убеден, че за нещо толкова дребно вие тук ще ни разубедите.

Крайният ни бюджет за автомобил е 8000-8500лв, като в тази цена искаме да влезе газова уредба, регистрация и всички задължителни първоначални консумативи за смяна. Ако имате нещо в предвид моля за вашата помощ при избора ни.

Благодаря предварително на всички отзовали се :)

Ники

Потребителски аватар
Jimmy
Регистриран: 11 януари 2013
Автомобил: IS 200

Re: Купувам Lexus IS 200

Мнениеот Jimmy » 26 юни 2013, 11:52

kristina написа:Здравейте,

Пише ви ентусиаст, който не успя да се регистрира с 2 различни пощи и накрая успя с тази на приятелката си. С нея сме се насочили към IS200 като за първа семейна кола и явно ще е на нейно име, защото късмета е в нейните ръце :D .

Като цяло колата много ни харесва, единственото нещо което ни притеснява е може би малко по-високата цена на частите и липсата на компетентност на майсторите при такъв по-рядко срещан модел, но съм убеден, че за нещо толкова дребно вие тук ще ни разубедите.

Крайният ни бюджет за автомобил е 8000-8500лв, като в тази цена искаме да влезе газова уредба, регистрация и всички задължителни първоначални консумативи за смяна. Ако имате нещо в предвид моля за вашата помощ при избора ни.

Благодаря предварително на всички отзовали се :)

Ники

Здравей Ники и добре дошъл във форума!

мисля, че за тази цена можеш да си намериш IS 200. Лично аз ти препопоръчвам да го заведеш на подробен оглед. Ако си попрочел от форума, тези коли имат различни проблеми, но според мен огедай добре окачването на автомобила (носачи, амортесьори, полуоски, маншони и т.н.), защото това е сериозен разход, като не изключвам и останалите елементи по двигателя, трансмисията и т.н. Не знам от кой град си, но за София можем да ти дадем информация за сервизи, а предполагам, че и колегите от другите градове ще те насочат. За частите е също имаме информация. Наскоро сменях водна помпа и всички ремъци, като цената им не беше много по-висока от Корола и Авенсис. Тук има доста по-добре запознати технически от мен колеги, така че ще се радвам да чуя и тяхното мнение.

Също така да знаеш, че IS 200 не може да разбереш на колко хиляди е, дори и да го закачиш на диагностика. За това не се подвеждай от автокъщите, там всички са на 150 -170 000 км. За това те насочвам към окачването. Автомобила е надежден, така че най-често е разбит отдолу.

Относно газовата - не съм фен и не я препоръчвам за IS 200. Всичко зависи от личната преценка, иначе можем да говорим по темата безкрайно дълго. Много зависи кой, каде и как е монтирана или ще ти я монтират. Газовите системи създават комплексни проблеми по електрониката и двигателя, но Виктор е спец по тях.

Дано съм ти бил полезен.

kristina

Мнениеот kristina » 26 юни 2013, 19:05

Благодаря за бързия отговор и топлото посрещане :)

Да започна с това, че според мен всяка кола на 10+ години има различни проблеми. Като цяло при покупка на каквото и да е винаги на първо място слагам надеждността и икономичността, след това функционалността и накрая дизайна. Ама нали съм си детенце и к'вото и да говоря и дизайна мнооого си ме блазни. Демек колкото и да ме убеждавате, че тойота авенсис 1995 бензин+газ е най-здравата, икономична и функционална кола на света и 10 години няма да имам грижи с нея няма да си я купя :D.

Та като все още нищо не съм купил да кажа накратко и върху какво съм се спрял пък, ако съм се насочил в грешна посока можете да ме поправите.

Лидер в класацията ми за "нов" автомобил е лексуса. Изглежда отлично за годините си и като цяло чета, че е доста надежден. Пробвах вече един и определено е комфортен. Леко малък е, което пък го прави по-маневрен в градски условия. Не успях да усетя ускорението, защото не исках да "гъзя" колата, но не ми се видя да тръгва като да има 150коня под капака, не че те ми трябват, аз бих карал и 80коня автомобил но няма такива ис-ки :)

На второ място е мазда 6. Бъдещия тъст си купи 626 преди 2 години, като и аз участвах в избора и ако трябваше тогава и аз да си купувам кола с тези пари щях да избера 626-цата. Обаче за 6 не чувам добри отзиви за дизеловия мотор, а ако си купя бензин с газова уредба идва много над бюджета. Другото, което ме плаши от 6-цата са повечето системи, които има тя в сравнение с лекса и евентуално по-скъпата им подрръжка при повреда. Иначе предполагам, че на дълго би трябвало маздата да е по-комфортния автомобил, заради по-дългата база, но ката знам дърварската и израбта имам леки съмнения в това си съждение. Иначе това, че е големичка я прави и малко неудобна за паркиране в града. На 626-цата никога не знам къде точно и е задницата добре че има теглич да ми посказва :twisted:

Третото и четвртото място са за тойота корола седан и бмв е46. Чувам и чета, че са здрави машини. Влизат ми в бюджета, но хич не ме привличат.

В София съм и можете да ме насочите към сервизи или хора, които продават. Искам колата да я взема без газова, за да мога да я монтирам в проверен сервиз (може би този, който Виктор препоръчва тук). Ще се радвам и ако някой запален техничар помогне при избора срещу подобаваща почерпка след това (бира, ракия и т.н.) :)

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 26 юни 2013, 19:52

Мазда-та по незнайни причини доста повече раждясва,това са го оправили вече при новата 6.
Дори двете коли имат подобна визия,за дизела и аз съм чел страшни неща-общо взето то е и отразено в цената на дизеловите модели които са със стотици а понякога и хиляди по евтини.
Ти си дал добро определение за размера на Лекса,не е голяма не и много малка(за нас 3 членно семейство е страхотна,но това след като порасна детето и не мъкнем половината къща с нас :D ).
Лично на мен ми е доста комфортна на дълъг път,при мен беше шумно при по високи скорости-оказаха се гумите.Това го казвам ако ще тестваш автомобил го прави при всякакви условия.
Има много теми в раздела на Ис200,които вече си по изчел сигурно:)).Много добра и надеждна кола е,само да е стопанисвана както трябва.
Аз съм за покупка от Германия(само от там) или от някого които знаеш как я е стопанисвал тук.
Много колеги купиха "евтини" коли и после дадоха хиляди като за запазен екземпляр.
Наистина е добре да прегледаш ходовата част,не е толкова страшна история,но все пак.
Ако не намерите "вашата" кола тук или не бързате с покупката мога да помагам,но след края на септември месец.

kristina

Мнениеот kristina » 29 юни 2013, 15:50

http://www.cars.bg/c35696

Каква ще кажете за тази? Надхвърля бъджета ни, но белия салон доста ме радва. Може би това, че е малко по-скъпа от другите публикувани в сайтовете значи, че е по-поддържана?
Заслужава ли си според вас 8500лв?

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 29 юни 2013, 16:43

kristina написа:http://www.cars.bg/c35696

Каква ще кажете за тази? Надхвърля бъджета ни, но белия салон доста ме радва. Може би това, че е малко по-скъпа от другите публикувани в сайтовете значи, че е по-поддържана?
Заслужава ли си според вас 8500лв?

Еми ние няма как да знаеме,правете огледи 1,2-5 ако трябва,така ще придобиеш и още по-добра представа за автомобила и различните състояния.
Няма какво да се заблуждаваме един наистина добър поддържан Лекс под 180 хиляди километра почва от 4-4300 евро. Излизат спорадично и отлични оферти,но те не стоят много.
Ето това е един отличен екземпляр(поне на снимки) с малко пробег и интересен цвят.Чудесна стойка и цена.
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/le ... res=EXPORT
Може би заради забележките по брони и десния праг е такава цената.

Иначе синия даже мисля че беше на съфорумник.
Сменен е ангренажа,пише че е обслужен изглежда ок.Покарайте го....и така. :D

Върни се в “Купувам LEXUS”