Lexus GS палене

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
verilci
Регистриран: 07 юли 2016
Автомобил: GS 300 AWD

Lexus GS палене

Мнениеот verilci » 30 окт 2016, 23:16

Здравейте, имам въпрос относно паленето на Лексуса. Останах малко повече на габарити и акумулаторът явно се изтощи и не успя да запали. Не успява да запали и при подаване на ток с кабели от друга кола, въпреки че върти нормално.

Дали може при ниското напрежение да се е активирало нещо против кражба/имобилайзер? И ако да, как мога да го рестартирам и да си намери настройките?

Благодаря

Потребителски аватар
DFGeneer
Регистриран: 14 август 2008
Автомобил: IS 300
Контакти:

Re: Lexus GS палене

Мнениеот DFGeneer » 31 окт 2016, 12:23

Ако отключиш с оригинален ключ, не би трябвало да се активира имобилайзер. Според мен проблема е другаде. Акумулатора напълно изтощен ли е бил, или само не му стига ток да запали, а лампите светят?
Изображение '99 Lexus IS200 Sport Packet I Granite Grey Pearl
Изображение '03 Lexus IS300 Millennium Silver Metallic

Потребителски аватар
verilci
Регистриран: 07 юли 2016
Автомобил: GS 300 AWD

Re: Lexus GS палене

Мнениеот verilci » 31 окт 2016, 12:49

Ами не напълно, мъждукаха лампите. Всъщност сутринта успях да я запаля. След много неуспешни опити (по време на които лампичката за алармата мигаше, когато ключа е на контакт) успя да запали след като ключът седя на контакт няколко минути без да правя опити да паля. След което, при поставяне отново на ключа, лампата спря да мига (което мисля, че е коректното поведение). Така че, подозирам че това рестартира Anti-Theft защитата и си разпознава ключа. Не знам дали съм прав.

Върни се в “Lexus GS300 / GS400 / GS430 - Gen 1/2”