GS 300 не пали

Модератор: Lexus

Rendosa
Регистриран: 12 декемрви 2010
Автомобил: IS 200

GS 300 не пали

Мнениеот Rendosa » 03 фев 2018, 21:03

Здравейте колеги имам следния проблем.Имам гс300 2000г седя 2 месеца без акумулатор и сега нещо неще да запали.Отстрани на волана има една лампичка за имобилайзера предполагам,мига незнам как трябва да е някой някакви идеи?

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

GS 300 не пали

Мнениеот Akima » 03 фев 2018, 22:32

1.С колко ключа е автомобилът?
2.Какво точно се случва при завъртане на ключа?
3.Вече с нов акумулатор работи ли дистанционното заключване?

Оставете ключът в стартера на позиция ON и изчакайте 10 минути.
След това опитайте да стартирате двигателя.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Rendosa

GS 300 не пали

Мнениеот Rendosa » 03 фев 2018, 23:35

Благодаря за бързия отговор АKIMA супер си.Да и аз до такава информация стигнах,че трябва да оставя ключа на позиция он 6-7мин или както ти каза 10мин.Утре ще пробвам.Акумулатора беше паднал защото седи в гаража без да се пали и го свалих и го заредих и сега (след 2 месеца вече) го сложих и върти точно все едно имобилайзера е заключил и мига лампичката.Утре ще пробвам това с ключа,ми мани че аз я продавам и дойде човек да я гледа хареса я пък аз се изложих немога я запаля ужас.А знам,че си беше перфектно всичко,двигателя мъркаше последно като я изгасих,няма кво.

Потребителски аватар
Akima

GS 300 не пали

Мнениеот Akima » 04 фев 2018, 13:26

Вероятно е "забравила", че има имобилайзер. :lol:
В този ред на мисли мен наскоро ме бъзикаха, че компютъра на колата забравил, че е в кола и се мислел за дискета от Атари.

С посочената от мен процедура трябва да стане - ако не сте правили друго.
Не ми отговорихте на всички въпроси, но съм доста убеден в диагнозата си.

Най-лесно ми е да ви продам един ключ, но не мисля че има смисъл, освен ако вашата платка не е заминала.
Ако имате хардуерен проблем с дистанционното тогава вече може да се говори по въпроса - имам 1 наличен - запазен за нов колега от Пазарджик до понеделник.

В този ред на мисли като продавах последно автомобил, който не се караше отидох и купих нов акумулатор за моя сметка - не ми се иска да се изложа пред клиент - човек има само думата си.
Купувачът и до ден днешен кара с акумулатора - засичаме се в центъра на Варна - и ме помни с добро.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Rendosa

GS 300 не пали

Мнениеот Rendosa » 04 фев 2018, 18:25

Стана точно както бях прочел и вие ми казахте.Запали от раз.Това за акумулатора съм съгласен,но съм обявил цена съотвестваща на стоката,а и ако не се продаде до края март отива на части и затова не съм сложил читав акумулатор.Важното е,че това се оказа проблема а не нещо друго.

Потребителски аватар
Akima

GS 300 не пали

Мнениеот Akima » 04 фев 2018, 20:43

Петров,
никой не оспорва каква трябва да е цената - тя не е ниска или висока, а такава каквато някой е готов да заплати.

Радвам се, че сте се справил по описания метод - щях да се радвам повече единствено, ако бяхте прочели ръководството на потребителя на GS300 - книжката в кожения тефтер в жабката - там процедурата е описана.

Виждам, че автомобилът е бил на 110 896 мили през месец юли 2017 и не се съмнявам във вас.
Хубаво е в www.cars.bg да коригирате датата на:
8 June 1999 - първа регистрация в Обединеното Кралство.

Идеята на форумите пък и на Интернет е да споделяме опит - надявам се моят личен опит да ви е от помощ.
Лека вечер. 8)

Върни се в “Lexus GS300 / GS400 / GS430 - Gen 1/2”