Шум откъм предните колела/ гуми

Модератор: Lexus

didod1
Регистриран: 02 юни 2018
Автомобил: GS 430

Мнениеот didod1 » 02 юни 2019, 12:17

Още откакто взех колата ми направи впечатление, че при движение, дори бавно, отчетливо се чува шума от предните гуми. След смяната с нови гуми шума понамаля, но все още е повече, поне според мен. Със зимния чифт нещата се усилват драстично, подобен е ефекта и при движение по не особено гладък асфалт. Четох няколко ревюта за GS, в които се отчита това като минус на колата. Малко ми е странно това на фона на доброто обезшумяване на купето иначе. А и сравнено с другите ми автомобили преди това. Та исках да попитам дали само аз смятам така и се втелявам нещо или и други са го забелязали? И второ - някой правил ли е опити за обезшумяване? Щото аз имам идеи да лепя шумоизолация откъм предните подкалници или на самите тях... Всяко мнение ще е полезно. Благодаря предварително!

Поздрави,
Делян
Изображение
TTE lowered springs, TTE quadruple exhaust, BBS wheels;

Lwerewolf
Регистриран: 21 януари 2019
Автомобил: GS 450h

Мнениеот Lwerewolf » 02 юни 2019, 21:57

И на мен ми е направило впечатление - не е толкова тих, колкото очаквах + голи предни подкалници. Оплакване #1 - няма опция за стъклопакет (L10 вече има), #2 - това, което спомена. В листа от нещата за правене ми е... като стигна до него, че се насъбраха неща :D

Гледам си от София, да ти дам мойта да сравниш? :D

didod1
Регистриран: 02 юни 2018
Автомобил: GS 430

Мнениеот didod1 » 03 юни 2019, 21:36

Може да спретнем едно ослушване някой ден... :)
Изображение
TTE lowered springs, TTE quadruple exhaust, BBS wheels;

Върни се в “Lexus GS300 / GS430 / GS450h / GS350 / GS460 - Gen 3”