Продавам Lexus IS250 Luxury Model Year 2007

Модератор: Lexus

manov
Регистриран: 16 юни 2018
Автомобил: IS 250

Продавам Lexus IS250 Luxury Model Year 2007

Мнениеот manov » 17 юни 2018, 00:21

Здравейте,
Продавам Lexus IS250 Luxury, бензин, автоматична скоростна кутия, дата на първа регистрация декември 2007 и пробег почти 164 000 км.

2.jpg

Автомобилът е закупен от ТМ Ауто София и до преди да се сдобия с него през 2014 година е сервизиран само там, а след това – в оторизирания сервиз на Toyota/Lexus във Велико Търново.

Както вероятно е известно на търсещите такъв автомобил, двигателят е бензинов V-образен 6-цилиндров с мощност 208 к.с. Комбиниран е със 6-степенна автоматична скоростна кутия с възможност за смяна на предавките както от скоростния лост, така и от волана. Конкретният екземпляр е с абсолютно всички екстри, който ми е известно да са се предлагали с изключение на радарния круиз контрол (има стандартен такъв).

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

9-1.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

Автомобилът в момента е с летни гуми Goodyear Eagle F1 Asymmetric 225/45 R17 отпред и 245/45 R17 отзад, DOT 2015. Към колата има отделно и зимни гуми, закупени миналата година – Goodyear Ultragrip 9 205/55 R16, DOT 2017 с джанти 16‘‘, които са стандартните за по-ниското ниво на оборудване. Разбира се има и резервна гума – оригиналната, която не е използвана до сега. Лично аз съм изключително доволен както от летните, така и от зимните гуми на Goodyear – особено Eagle F1 са много добри спортни летни гуми, без да са излишно шумни и с много добро поведение както на сух път, така и на мокър.

15.jpg

Автомобилът е с черен салон от перфорирана кожа, за който са полагани усърдни грижи – генерално почистван и третиран с препарат за кожа на всеки 4-5 месеца. Смея да твърдя, че целият интериор е в отлично състояние за годините и пробега.
Предните седалки са електрически с лумбална опора, подгрев и обдухване, памет (3 позиции) и изключително комфортни.

18.jpg

19.jpg

20.jpg

22.jpg

24.jpg

25.jpg

Воланът също е електрически контролиран, мултифункционален, с възможност за контролиране на мултимедия, телефон и предваките на автоматичната кутия, а позицията му се запаметява към седалката, заедно с огледалата.

27.jpg

Самата мултимедия е Mark Levinson система с 14 високоговорителя и CD/DVD Changer за 6 диска. Не съм сигурен за мощността, но откровено мога да кажа, че е една от най-качествените аудио системи, предлагани в коли от този сегмент.

Разбира се има и навигационна система на базата на DVD, която работи отлично, но последно е ъпдейтвана 2013 година. Когато ми се е налагало е вършила чудесна работа, включително и в Западна Европа, но вероятно бъдещият собственик би желал да я обнови, ако възнамерява да я ползва постоянно.

26.jpg

Автомобилът е с безключово отключване/заключване и палене с 2 ключа. Фаровете и чистачките са автоматични със сензор. Фаровете са ксенонови, с auto levelling и завиване в завоите. Предишният собственик е помолил в ТМ Ауто да програмират фаровете да се включват винаги когато колата е запалена и те са на Auto, което мен ме устройваше напълно и така е оставено. Вярвам, че ако някой не желае това да е така, може лесно да се промени. Стелките са оригиналните за Lexus IS и в много добро състояние.

Огледалата са с Auto-dimming функция, а страничните огледала се смъкват автоматично надолу при маневриране на заден ход, успоредно с включването на задната камера. Заедно с това се смъква и задната щора (ако е вдигната), която също е автоматична. Самата кола е със силно тонирани задни странични и задно стъкло, така че лично аз не съм имал особено необходимост от щората.

32.jpg

34.jpg

Освен интериорното LED осветление (отпред и отзад), предните прагове са с осветено в син цвят лого.

29.jpg

Автомобилът последно е сервизиран в оторизирания сервиз на Toyota/Lexus във Велико Търново при пробег 157 800 км на 18.10.2017 г.

33.jpg

На 16.04.2016 са сменени задни дискове и накладки (134 хил. км), а на 23.07.2016 на 140 хил. км е сменен и акумулаторът с такъв на Bosch. Преди това през 2015 бяха сменени и предните дискове и накладки, като последния път при сервизиране на колата (октомври 2017) ми казаха, че предните накладките без проблем ще изкарат до следващия сервиз, който се пада към 174 хил. км или октомври тази година.

Външно колата е в много добро състояние, като на автомивка винаги е измивана с индивидуална гъба и подсушавана с индивидуални кърпи (налични в багажника), но неизбежно има някои минимални следи по предната броня от камъчета.

Не на последно място, колата е с платена винетка, данък и гражданска отговорност за тази година и платено автокаско до декември 2018, което я прави готова за каране от момента на закупуването и.

Към колата давам и някои малки аксесоари като anti-slip покритие на багажника, мрежичка, чанта SONAX с различни автокозметики, сенник, гъба, кърпи, кабели за подаване на ток и т.н.

Колата винаги е стояла в гараж, карана е с бензин 98 или повече (доколкото може да се вярва на бензиностанциите), а преди 2 месеца беше извършена и сервизна акция от Lexus за подмяна на патрона на пасажерския еърбег.

Наистина ми е трудно да се разделя с колата, тъй като е избирана и ползвана с много любов и грижа. Причината за продаването е, че за момента имам и друга налична кола, а в скоро време възнамерявам да премина към хибриден SUV.

Цената е 19 000 лева, като автомобилът се намира във Велико Търново. Колата е налична за оглед всеки ден с предварителна уговорка. Разбира се е възможен и преглед в избран от бъдещия купувач сервиз.

Телефон за контакт: 0885 455 974
Димо Манов

14.jpg

Върни се в “Продавам LEXUS”