Търся казанче за антифриз

Модератор: Lexus

DrDevil
Регистриран: 04 март 2017
Автомобил: IS 220d

Мнениеот DrDevil » 18 фев 2019, 14:31

за IS220d, номера май е 16470-26110.

Въпрос - виждам 2 болта и 2 маркуча. Изглежда, че мога и сам да си го сменя, има ли процедура, която е наложително да се следва? Примерно обезвъздушаване?

DrDevil

Мнениеот DrDevil » 01 мар 2020, 18:18

DrDevil написа:Source of the post Здравейте,

Днес спрях на един сервиз за турбота в София, за да погледнем дали един виещ шум в колата не е от турбото. Вероятно е ролка към веригата, спрямо момчетата там. Проблемът ми обаче е друг.

Форсирах колата на място до към 4к оборота няколко пъти и се видя сериозна струя антифриз да тече от долната страна на преливника. Вдигна се и доста пара наоколо, нещо което преди не ми се е случвало, при все че и друг път съм гледал за течове.

....

1 година по-късно ми се случва същата случка - "новото" казанче втора употреба също се спука и започна да изхвърля антифриз от долната страна. Докато търся друго по моргите се чудя дали е временно решение да се облепи с хидроизолационна лента за тръби - примерно:

https://praktiker.bg/bg/Hidroizolaciya/ ... T/p/474197

Ако издържат големи температури - защо не? Естествено говоря за временно решение, докато си взема друго. Обмислям да взема направо ново от Лио ако е на разумна цена.

Мнения?

Потребителски аватар
milfor
Регистриран: 11 януари 2015
Автомобил: IS 200 Sportcross

Мнениеот milfor » 04 мар 2020, 10:02

Лио :!:
Не всичко което виждаш е истина! One Shot One Kill- Afghanistan SNIPER TEAM 8)
[img]https://goo.gl/images/4zNWF9[/img]

DrDevil

Мнениеот DrDevil » 04 мар 2020, 15:04

Вече му писах, според зависи цена/време за доставка съобразено с карантината по митниците ще реша дали да е от там или амазон/ebay примерно. Междувременно съда го свалих, капнах лепило и сложих няколко ленти за изолация, които издържат до 150 градуса и ще покарам малко така, за да видим дали има драма.

Дупката е идентична с предната - хоризонтална пукнатина по дъното, в нормално състояние не пропуска течности (пробвах с вода над мивката), но при налягане антифриза изтича.

Върни се в “Купувам резервни части за Lexus”