IS 220d от Холандия

Модератор: Lexus

stan
Регистриран: 13 април 2013
Автомобил: IS 220d

IS 220d от Холандия

Мнениеот stan » 13 апр 2013, 04:10

Здравейте на всички Lexus "маняци"!

На път съм да закупя един IS 220d от Холандия на 230хил. км. със сервизна история, наскоро обслужен и направен годишен преглед. Цената му е 8500 евро, но предполагам ще успея да отбия 500 и да го взема и за 8000. Въпросът ми е заслужава ли си тази инвестиция според вас и евентуално ако реша да я продам, мога ли поне да си избия вложеното. С пътя колата ще ми стъпи на около 8200. (2000км.) 120km/h, 6л. разход (надявам се). Има ли пазар в БГ?

Колата много ми хареса като цяло, четох и доста от темите Ви, разбрах че има някои тънкости при този модел с дизелов агрегат, но като цяло незнам, ще се радвам ако Вие успеете да ме до-убедите да я взема, или пък разубедите..

Благодаря на всички предварително! Определено ще ми бъдете от полза.

Линк към обявата:

http://www.autoscout24.nl/Details.aspx? ... asrc=st|as

Поздрави,

Стилиян

Потребителски аватар
Murry
Майна
Регистриран: 10 ноември 2009
Автомобил: IS 250

Re: IS 220d от Холандия

Мнениеот Murry » 13 апр 2013, 06:22

Много ниска цена. Но като гледам какви сметки си правиш, по-добре добре си сметни дали можеш да си позволиш поддръжката на тази кола.
Изображение - пенсионерски разход

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 13 апр 2013, 09:29

Колега, Лекс трудно се продава,даже много трудно :D .Ако я взимаш за "бизнес" по-добре....пропусни,знаеш кои са масовите марки.
Друго което пропускаш може би,а може и не.Не е само пътя да си смяташ като разход навръщане 200Е.Отиване до Холандия пак мин. 100Е,номерата между 80-150Е,зависи къде ще се нахакаш....и там др. дребни пътни такси.
Ако пък е за себе си,то тогава....даже и тук в Бг има за по 16-17лева.:))
Успех.

Потребителски аватар
vanistia
Регистриран: 12 август 2009

Мнениеот vanistia » 13 апр 2013, 12:04

от Холандия до Бг по малко от 400 евро няма да е
а ако не си пътувал друг път, ще е много над 400

stan

Мнениеот stan » 13 апр 2013, 13:47

Благодаря за бързите отговори!

Ами честно казано незнам дали бих могъл да си позволя поддръжката, по скоро не. Затова бих я покарал малко, да и се поизкефя дет се вика и след това ми се искаше да знам, че мога да намеря копувач поне за около 16-17 хил. Тъй като е с навигация, (business оборудването, но без кожа) и най-евтината в mobile е 19 500. И затова се надявах че ще мога да я пласирам с една цена от около 17 и пак да съм на печалба, тъй като може и за 7.5 да я взема накрая..

А между другото аз в момента съм в Холандия (студент) и нямам разходи по идването, но ОК да кажем, че 400-500 ми е пътя (табелите и застраховката са около 120 но тях собственика каза, че ще плати) и съм я взел за 7.500 пак ще ми стъпи на 8 до БГ.

Колко е иначе месечната поддръжка (грубо), ако не я продам известно време и се наложи да стои, но без да се кара много?

Другото за което се чудя е едно Legacy:
http://www.autoscout24.nl/Details.aspx? ... asrc=st|as

Има логика да се продаде по-лесно, тъй като е и на по-достъпна цена в сравнение с другите е около 1.500 евро по евтина (заради километрите). Може би не е тук мястото да Ви питам за мнения относно тази кола, но поне според Вас кое е по-оферта, така да се каже?

Благодаря отново, от огромно значение са мненията Ви за решението ми с коя от двете да се прибера :)

pepur
Регистриран: 22 януари 2009
Автомобил: RX 400h 4WD

Мнениеот pepur » 13 апр 2013, 15:27

Meн лично,Легаси-то ме радва,(хубаво комби)при него ще са ти по-ниски разходите откъм данък,ако решиш да си го оставиш или "поседи" повече при теб.

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: RX 450h

Мнениеот Tin4ou » 13 апр 2013, 20:14

За да свалиш 1000 евро на Лекса трябва да е пълен гроб. Следователно дори и да успееш (да кажем собственика е на зор) ще трябва да я постегнеш за да я вземе някой тук. Ремонт на този автомобил ще те закопае сериозно като гледам дребните сметки които си направил. После ще чакаш някой будала да се появи и да я вземе така което ще стане най-рано след 6 месеца, може и година. Пепър говори от опит като ти казва, че тия коли се харчат трудно. Слушай го.

Не виждам начин да изкараш пари от тая работа. Това е моето мнение. Взимай някое Алди или БМВ ако ще търсиш келепир от превоз...
Изображение

stan

Мнениеот stan » 13 апр 2013, 21:44

Тотално ме разубедихте вече. Явно ще се прибирам с Wizzair, тъй като нямам повече време да гледам коли.. Пък като се прибирам за лятото може да взема някоя по-масова марка като Е90 например, както предлагате вие.

Мерси за съветите! Определено бяха от полза. А към вашия клуб със сигурност ще се върна някой ден, когато работата ми позволи да карам Лексус (дай боже) :)

Върни се в “Съвети и въпроси при покупка”