По колко време ви свети лампата на маслото сутрин?

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Потребителски аватар
holyman
Регистриран: 03 юли 2016
Автомобил: IS 200 Kompressor
Контакти:

Мнениеот holyman » 09 яну 2018, 23:28

Страхотна находка! Ето защо някои оригинални филтри са ОК, други пак си се източват. Лошото е, че няма как да разбереш точно какво получаваш, освен да вземеш 2 и да отвориш единия. Оптимизацията на производството води то ето такива неща...

Потребителски аватар
doggy
Регистриран: 07 декемрви 2017
Автомобил: IS 200

Мнениеот doggy » 11 яну 2018, 15:08

Имам малко развитие по въпроса,просто изчаквам да съм сигурен в резултатите.Понеже имам 2 двигателя,сравних маслените помпи и се оказа че тази от колата ми, по хлабини е в горните граници и я смених с другата която е доста по стегната,така че нищо чудно с времето и със проблемни филтри тези помпи да се износват и да не нагнетяват достатъчно.Смятам за целта да си купя нова помпа.
А това е преработката която пробвам в момента:
1.jpg
Прикачени файлове
2.jpg

Потребителски аватар
Tin4ou
Регистриран: 01 декемрви 2009
Автомобил: Аз съм бот

Мнениеот Tin4ou » 12 яну 2018, 11:48

Без да ангажирам някой с мнението си, ще кажа, че според мен накрая ще се окаже "проблема" в маслото. Колкото и да е добро едно масло на хартия, студа си оказва влияние върху вискозитета и това, че е по-гъстичко през зимата в комбинация с удъртяла маслена помпа, която не си помни инженера, допринася за 1-2 секунди забавяне.

Студа е коварна гад, преди две седмици бях на една хижа, където естествената температура по това време на годината е -27 градуса и сутрин като палех колата дори и лампите по таблото светваха на забавен каданс. Да не говоря за дисплея на навигацията и т.н.

Бих дал съвет към автора, но като го гледам с какъв мерак се чопли, знам, че няма да се вслуша, така че му пожелавам успех и дано намери проблема!
Изображение

Потребителски аватар
doggy
Регистриран: 07 декемрви 2017
Автомобил: IS 200

Мнениеот doggy » 12 яну 2018, 12:04

Според мен проблема е решен.От 2 дена при сутрешен старт лампата на маслото,гасне за секунда.Все пак наблюдавам все още.Маслото е фактор,това не го отричам.При това че в БГ има всякакви боклуци които се продават,но аз съм сервиз и си взимам варел обикновенно-си карам със него.Така че убеден съм че поради калпави филтри и сухи стартове,на помпата се увеличават хлабините,със което допринася и за забавяне,напълването на системата,при което лагерите на к.вал имат сух момент.Най вероятно затова ги чувах.Радвам се че успях да хвана евентуалния проблем навреме,предвид че материята на тази кола не ми е все още позната.
Така че:Съветвам всеки който си сменя масло и филтър да си подбира правилно консумативите.Който има възможност и притеснения за лампа,при смяна на ремъци,може да си направи инспекция на маслената помпа.Не е трудно,за целта се сваля конзолата на климатика и помпата пада за секунди.Има сервизен лимит в менюала на колата по който може да се инспектира.

За момента нямам какво да добавя в тази тема,така че ако модераторите може да преценят дали да я поставят като важна за бъдещи и настоящи собственици на модела.

Потребителски аватар
boyanmt
Регистриран: 09 декемрви 2017
Автомобил: RX 450h

Мнениеот boyanmt » 12 яну 2018, 21:59

boyanmt написа:..........Всяка хлабина както в помпата,така и нагоре в системата,води до спад на налягането и увеличаване времето но нагнетяване на масло в системата.Важно е и какъв е вискозитета на маслото.5 мин.въртене на стартер не е присъщо за нито една марка автомобили!!

И в края се върнахме на цитираното горе! :D

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”