Лексус ис200 LPG. Лош студен старт. P0172 P0175

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

TheW
Регистриран: 16 септември 2016
Автомобил: IS 200

Мнениеот TheW » 02 апр 2019, 08:44

Твърдението на holyman се потвърждава. При каране 2 дена на бензин, нямах проблеми. Карам ли на газ обаче (макар и с новите настройки, от които оборотите на празен ход спряха да играят и мотора работи спокойно) компа набива грешки и при студен старт отново има тресене и тн. до 20-30-тата секунда. Газаджията също както ganev91 каза, че съм за нови инжектори, но ако нямам 450лв да не барам нищо за сега. ((:

Потребителски аватар
doggy
Регистриран: 07 декемрви 2017
Автомобил: IS 300

Мнениеот doggy » 02 апр 2019, 16:14

За какво 450лв?????Баракудите в най скъпия си вариант са по 45лв. бройката.Дупчиш жигльорите на 2.2мм. слагаш и правиш една автокалибрация ,излизате да покарате да събереш точки на бензин и свиркаш.

TheW

Мнениеот TheW » 03 апр 2019, 07:41

2 рейки + 6 инжектора + труд.. Ще отскоча и до Търново за 3-то мнение.

Потребителски аватар
holyman
Регистриран: 03 юли 2016
Контакти:

Мнениеот holyman » 03 апр 2019, 13:58

TheW написа:Source of the post holyman - Като цяло монтираният ми ГИ въобще като модел, качество и монтаж е много ЗЛЕ (: Мисля си, че предишния собственик го е монтирал просто за цел с по добра печалба, при евентуален интерес към колата. Ходил съм при двама - трима газаджий, мнения много, адекватни решения.. 0.

С такъв газов комп карам с турбо на 0.9 бара на IS200, така че нищо му няма. С инжектори Apis карах до 0.6 бара с компресор, пак без никакви проблеми. Така че и на тях нищо им няма. Като монтаж вече сигурно е ад, не мога да коментирам като не съм виждал колата, но Agis компютрите и техните Apis инжектори (макар и да не са топ) са достатъчно добре. Щом с един мъжки изпарител тая система клати моите издевателства без оплаквания, не мисля че има какво да търсиш драма там. Но може да имаш заминала газова дюза, може какво ли не да бъде.

Ако можеш да свалиш настройките, които имаш на газта, както и да дадеш инфо за диференциалното налягане зададено от изпарителя и на колко са ти разпробити дюзите, мога да погледна и да видя дали няма нещо фрапиращо...
1G-F(T)E

TheW

Мнениеот TheW » 03 апр 2019, 21:16

Ясно. Благодарско!

Saamul
Регистриран: 07 юли 2017

Мнениеот Saamul » 15 юли 2020, 00:47

Здравейте,

За първи път пиша във форума, но и това е защото за първи път имам проблеми с колата, не съм имал сериозни проблеми (не и заради които колата да е виновна). Карам IS200 набор 2001, моя е от 3 години. Натрупъл съм около 60-70к километра.

Миналата седмица на път за Бургас заредих в ОМВ, след около 10-15 минути започна да се усеща различно поведение на колата. На прибиране към София, колата загубата на мощност започна да става все по-осезаема. Заредих отново, този път 100 октана, мислейки че е било кофти бензин. На около 150км от София светна и check engine-а. Имах ОБД и го проверих, грешките бяха P0175 & P0172 (Powertrain system too rich).

Прибрах се едва едва и отидох при майстори да ме съветват. Те прегледаха отново грешките. Сметнаха че е проблем със недостиг на гориво. Смениха горивния филтър и горивната помпа, но това не помогна. Филтъра е бил в много лошо състояние и поне е добре че съм го сменил. Дадоха ми добавка за изчистване на горивните пътища. Сметнаха че може да е проблем със дюзите. Покарах със добавката, не помогна.

В момента свети все още check engine-a, но в момента с грешка P0420 (Powertrain Catalyst System Efficiency Below Threshold).

Колата върви, но е мудна. Ако натисна педала на газта и е вкарана предавка, се задавя и започва да придърпва (може да е моето въображение но сякаш не и достига въздух). Разхода на гориво е по-висок от обикновено.

Забелязах също така че когато колата е студена, такъв проблем изобщо не се усеща. Това ме навежда на мисълта, че когато е загряла, колата вкарва по-голямо количества гориво мислейки че колата е студена. Стрелката за температурата си стои малко под средата както винаги, ОБД-то отчита 87 градуса.

Въпроса ми е някой знае ли дали компютъра използва тази инфомрация за температурата за да определи колко гориво да вкара в цилиндрите, или е друг сензор който.
Също така някой имал ли е подобен проблем и какво може да бъде.

Благодаря за помощта предварително.
Последна промяна от Akima на 15 юли 2020, 14:15, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

Toshiro
Регистриран: 09 януари 2018
Автомобил: GS 300

Lexus IS200 P0175, P0172, P0420 - Моля за помощ

Мнениеот Toshiro » 15 юли 2020, 10:12

МАП, Темпераури, кислородни датчици - проверявай наред

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007

Lexus IS200 P0175, P0172, P0420 - Моля за помощ

Мнениеот Bukmop » 15 юли 2020, 13:45

Катализатори, клапани.... голям ремонт...

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 15 юли 2020, 14:27

P0172 P0175 .jpg
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

Потребителски аватар
mtrx
Регистриран: 07 юли 2012
Автомобил: IS 200 Kompressor

Мнениеот mtrx » 15 юли 2020, 17:34

Saamul написа:Здравейте,

За първи път пиша във форума, но и това е защото за първи път имам проблеми с колата, не съм имал сериозни проблеми (не и заради които колата да е виновна). Карам IS200 набор 2001, моя е от 3 години. Натрупъл съм около 60-70к километра.

Миналата седмица на път за Бургас заредих в ОМВ, след около 10-15 минути започна да се усеща различно поведение на колата. На прибиране към София, колата загубата на мощност започна да става все по-осезаема. Заредих отново, този път 100 октана, мислейки че е било кофти бензин. На около 150км от София светна и check engine-а. Имах ОБД и го проверих, грешките бяха P0175 & P0172 (Powertrain system too rich).

Прибрах се едва едва и отидох при майстори да ме съветват. Те прегледаха отново грешките. Сметнаха че е проблем със недостиг на гориво. Смениха горивния филтър и горивната помпа, но това не помогна. Филтъра е бил в много лошо състояние и поне е добре че съм го сменил. Дадоха ми добавка за изчистване на горивните пътища. Сметнаха че може да е проблем със дюзите. Покарах със добавката, не помогна.

В момента свети все още check engine-a, но в момента с грешка P0420 (Powertrain Catalyst System Efficiency Below Threshold).

Колата върви, но е мудна. Ако натисна педала на газта и е вкарана предавка, се задавя и започва да придърпва (може да е моето въображение но сякаш не и достига въздух). Разхода на гориво е по-висок от обикновено.

Забелязах също така че когато колата е студена, такъв проблем изобщо не се усеща. Това ме навежда на мисълта, че когато е загряла, колата вкарва по-голямо количества гориво мислейки че колата е студена. Стрелката за температурата си стои малко под средата както винаги, ОБД-то отчита 87 градуса.

Въпроса ми е някой знае ли дали компютъра използва тази инфомрация за температурата за да определи колко гориво да вкара в цилиндрите, или е друг сензор който.
Също така някой имал ли е подобен проблем и какво може да бъде.

Благодаря за помощта предварително.

Използва компютъра но корекцията е много малка.
По скоро имаш газов инжектор който явно не затваря . Пробвай с ресет на ECU-то защото бензиновото еку командва това на газта.

P0420 не ти влияе на карането защото това е сондата отзад която отчита работи ли катализатора или не.
Turbo Setup | FUEL Return line

Lwerewolf
Регистриран: 21 януари 2019
Автомобил: GS 450h

Мнениеот Lwerewolf » 15 юли 2020, 19:13

Не съм много сигурен, че колата има газ.

Последна промяна от Akima на 15 юли 2020, 14:15, променено общо 1 път.
Причина: Преместено мнение в правилната тема.Моля прочетете правилата и важните теми.Търсачката работи перфектно.Добре дошъл.

По-скоро името на темата (LPG) е подвеждащо :)

Saamul
Регистриран: 07 юли 2017

Мнениеот Saamul » 16 юли 2020, 14:13

Здравейте,

Четох темата, но тъй като моята не е на газ, реших че грешките могат да значат друго, в сравнение с кола на газ. Затова създадох нова тема за грешките на бензин.
Извинявам се.

Откакто смениха филтъра на гориво, P0175 и P0172, не се появяват, само P0420.

Прегледах с OBD, то сензора за температура на водата на двигателя, отчита правилно. Сензора за температура на въздух влизащ в двигателя също отчита правилно. И двата не променят своите отчети след като колата загрее. Не намирам друг сензор за температура.

Проверих пак със същото OBD за кислородните сензори. Те показват нагоре, надолу едни и същи стойност и при студен и загрял двигател.

Има един сензор който ме обърква, Fuel Trim Bank 1 sensor 2. Той отчита - 100%. Fuel Trim Bank 2 sensor 2 не отчита нищо. Другите Fuel trim сензори (Bank 1 long term, short term, sensor 1 и Bank 2 long term, short term и sensor 1) показват еднакви стойности.

Също така махнах въздушната кутия и подуших директно във дросела дали мирише на изгорели газове, но не усетих такива.

Mitko77
Регистриран: 02 май 2021
Автомобил: IS 250

Мнениеот Mitko77 » 02 май 2021, 17:18

Здравей искам да попитам

Върни се в “Lexus IS200 / IS300 / SPORTCROSS - Gen 1”