GS300 Gen 3 Repair/Service manual ?

Модератор: Lexus

nickybasss
Регистриран: 10 септември 2018
Автомобил: Все още нямам ...

Мнениеот nickybasss » 29 апр 2022, 12:57

Здравейте Колеги,
Полагам огромни душевни и физически усилия да се сдобия с GS 300 Gen 3 и от известно време ровя из интернет пространствата за документация на модела. Изрових всичките споменати и неспоменати форуми и сайтове до които се добрах, но продължавам да не намирам каквото ми трябва.
Моля, дайде насока или споделете информация, ако имате!
Целта ми е да преценя дали си заслужава да се напъвам за такъв кораб или да гледам към други модели или пък други времена.
Преди години (като по-млад) си обслужвах и ремонтирах колите сам и с приятели, но Lexus не е като останалите. Виждам го и го разбирам. Тук въпроса не е да спестя пари, а по-скоро че не се доверявам напълно на сервизи и майстори и предпочитам да съм наясно какво се случва, дори и да съм поверил автомобила на непознат човек.
Най-вече ми е нужна такава информация, за да мога да си прегледам потенциалната покупка и правилно да преценя състоянието на автомобила.
За момента целта ми е GS300 Gen 3 или IS250, но пуста сиромашия, ще ги търся с десен волан. Знам,че ще хвърляте камъни по мене, но ще ви изпреваря с факта, че вече 13та година карам десен волан и не се е случвало да причиня някому или себе си вреда заради десния волан. Освен това намирам за по-удобна позицията ми вдясно на автомобила, когато шофирам в градски условия, покрай хора и препятствия. Добавям и 20-30% по-ниската покупна цена и много по-доброто и известно състояние на машината.
Живея във Варна, та ако някой има желание и възможност, можем да се видим наживо да почерпя вода, кафе, бира, уиски и т.н. Ще се радвам да се запозная със съфорумци! И без това не съм го правил от повече от 10 години, може би пък има бивши фенове на hyundai форума от тези времена.

Lwerewolf
Регистриран: 21 януари 2019
Автомобил: GS 450h

Мнениеот Lwerewolf » 29 апр 2022, 14:06

I mean....jpg

nickybasss

Мнениеот nickybasss » 29 апр 2022, 16:04

Привет, Lwerewolf!
Да, прегледах още в началото тези теми и линкове. Първия пост на Bukmop предполагам, че е за 1во и 2ро поколение, съдейки по кодовете на двигателите.
Във втория пост намерих три линка за owners manual и два за service manual, но първият линк води до някакъв сайт на bahamut cars, а другият води към някаква счупена страница.
Възможно ли е заради "проблеми в моя телевизор" (орязани портове и подобни интернет драми) да не ми се отварят нещата?
Някой друг имал ли е подобни проблеми?

Lwerewolf
Регистриран: 21 януари 2019
Автомобил: GS 450h

Мнениеот Lwerewolf » 29 апр 2022, 16:15

Втората тема, третият link.

Нямал съм проблеми от където и да е.

nickybasss

Мнениеот nickybasss » 29 апр 2022, 16:18

Благодаря!
Довечера ще пробвам от друг комп с друг интернет доставчик!

Update:
Така се оказа, доставчика малко ме е орязал, отделно корпоративни дивотии по служебните компютри.
Вече се отваря нормално сайта. Доста солидна материя!
Благодаря за помощта!

Върни се в “Lexus GS / ES / SC”