Lexus IS220d проблем с SCV клапан

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Jivkov24
Регистриран: 10 юли 2022
Автомобил: IS 220d

Мнениеот Jivkov24 » 09 ное 2022, 19:41

Здравейте, колеги от известно време имам проблем с колата ( lexus is220 d - 177 к.с.) като двигателят, само когато работи на свободен ход, започва да се тресе и работи неравномерно за няколко секунди и след това се оправя. От време на време дори гаснеше и реших да отида за диагностика в тойота, като очаквах най-лошото ( някоя дюза да пикае ), но след като човекът я закачи каза че всичко като цяло е наред, но дава една грешка за заден десен датчик на ABS и каза, че SCV клапана за високо налягане на помпата е извън нормите за работа и трябва да се смени. Та въпросът ми е някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и ако може да каже някакви съвети как го е решил, благодаря!

Потребителски аватар
Д. Ив.
Регистриран: 19 ноември 2010
Контакти:

Мнениеот Д. Ив. » 27 дек 2022, 11:19

И аз имам подобен проблем. Решихте ли го?
Чл. 74. (1) Допълнителни светлини за мъгла може да се използват само при значително намалена видимост поради мъгла, снеговалеж, дъжд или други подобни условия. Тези светлини не може да се използват самостоятелно.

Jivkov24
Регистриран: 10 юли 2022

Мнениеот Jivkov24 » 27 дек 2022, 11:30

Да, нов клапан и всичко е топ. Ако имате въпроси питайте, но цената за нов оригинален е 405лв.

tozs
Регистриран: 20 септември 2022

Мнениеот tozs » 07 яну 2023, 17:32

Абре.. и ние това се съмнявахме на моето лексусче,смених 4-5 сервиза във варна,оставил съм 1600-1800 лева за диагностики и смяна на различни сензори. Така .. Кой разбира кой не... това няма да го коментирам,Почнахме скв клапан,някъв друг клапан, стигнахме до дюзи и почнах да гледам клипчета в тубата от нерви... Таа излезе капачката на резервоара,цялото ми табло свети като коледна елха,всеки път различен по тип грешки,някой път се повтарят.. Капачката на резервоара понякога се освобождава и целия въздух който влезе отива при дюзите и дава грешки за течове и т.н. Една сутрин реших да затегна просто капачката,чека изгасна,както и всичко останало... Като му казах на майстора (Последния който прави колата) , ми вика "ти ма уби" Е да ама парите дето съм ти оставил да се учиш на моята кола,нема ми ги върнеш?
Едит:

Едит 1:Направили няк'ва група в фб "Лексус клуб варна" , селяндура ми изтри публикацията,като написах , че търся сервиз,щото била неграмотно написана. А той не е учил диалекти боклука,20 минути писане на пост,който се изтрива след това без предупреждение,да му е** б******

Едит2: Моето е 2.2 177 2006,сам съм си го докарал от Англия,поради това че го купих за 800 паунда и имаше за смяна само накладки и гуми,за мен си е комфортен дарак,все пак се прибрах с него,след това ходих до Франция и др държави и нямаше абс. Никакви проблеми. живи,здрави.

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Мнениеот Akima » 07 яну 2023, 18:17

Ако бяхте попрочели тук и в Toyota форума щяхте да си спестите част от разходите.
Точка №1 е стягане и/или подмяна на капачката на резервоара.

Напомням на всички да ползват кирилица и правилен български език - считайте се за инструктирани.

Напомням, че всичко, което е релевантно за Toyot-ите с 2AD мотор важи с пълна сила за IS220d.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

tozs
Регистриран: 20 септември 2022

Мнениеот tozs » 07 яну 2023, 18:28

Ами аз четох доста,но пък и не попаднах на сервиз,а не бих отишъл в тойота,заради мненията на потребителите. Но няма значение,аз споделих моето мнение което се надявам,да е от помощ на човека. Не се и съмнявам,че мога да пиша грамотно,просто елементарна обща култура се изисква за да знаеш,че в България има диалекти... Както и стари думи които се ползват на някои места и не са общодостъпни към някои граждани.
Инак,благодаря за мнението,следващия път когато опра до сервиз ще гледам да правят тойоти и предварително ще питам дали са запознати с двигателя!

Потребителски аватар
JoroP
Регистриран: 03 януари 2015
Автомобил: IS 200

Мнениеот JoroP » 22 яну 2023, 18:43

tozs написа:Абре.. и ние това се съмнявахме на моето лексусче,смених 4-5 сервиза във варна,оставил съм 1600-1800 лева за диагностики и смяна на различни сензори. Така .. Кой разбира кой не... това няма да го коментирам,Почнахме скв клапан,някъв друг клапан, стигнахме до дюзи и почнах да гледам клипчета в тубата от нерви... Таа излезе капачката на резервоара,цялото ми табло свети като коледна елха,всеки път различен по тип грешки,някой път се повтарят.. Капачката на резервоара понякога се освобождава и целия въздух който влезе отива при дюзите и дава грешки за течове и т.н. Една сутрин реших да затегна просто капачката,чека изгасна,както и всичко останало... Като му казах на майстора (Последния който прави колата) , ми вика "ти ма уби" Е да ама парите дето съм ти оставил да се учиш на моята кола,нема ми ги върнеш?
Едит:

Едит 1:Направили няк'ва група в фб "Лексус клуб варна" , селяндура ми изтри публикацията,като написах , че търся сервиз,щото била неграмотно написана. А той не е учил диалекти боклука,20 минути писане на пост,който се изтрива след това без предупреждение,да му е** б******

Едит2: Моето е 2.2 177 2006,сам съм си го докарал от Англия,поради това че го купих за 800 паунда и имаше за смяна само накладки и гуми,за мен си е комфортен дарак,все пак се прибрах с него,след това ходих до Франция и др държави и нямаше абс. Никакви проблеми. живи,здрави.

Тодор Христосков пак малко са те драли по сервизите, даже още е трябвало за такива като теб.
За правопис и тук си показал "диалект" :D
И гледай да не те посрещне буквар навит на руло, отново без предупреждение :wink:
Изображение

Върни се в “Lexus IS250 / IS220d / IS200d / IS350 / IS250C / IS-F - Gen 2”