Газ на хибрид - КАТ?

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

bgeorgievvv
Регистриран: 23 април 2020
Автомобил: RX 450h

Газ на хибрид - КАТ?

Мнениеот bgeorgievvv » 10 сеп 2021, 23:33

Здравейте. Може ли инфо от хора минали през това - с КАТ как стои въпроса относно газификация на хибрид?

1. Забранено ли е всъщност и престъпници ли сме като си сложим? Или просто не могат да го впишат в талона?
2. Освен прегледа на газовото в сервиз трябва ли да ходя и в КАТ или само ще си изгубя времето?

Взех розовия талон от прегледа и ме посъветваха да карам с него без да ходя в КАТ.. та се чудя.

ПС: съжалявам ако е обсъждано вече, но с бебе и тежък ремонт в къщи, напоследък нямам време да търся старите теми много много.

Потребителски аватар
Bukmop
Site Admin
Регистриран: 02 октомври 2007
Автомобил: IS 200

Газ на хибрид - КАТ?

Мнениеот Bukmop » 10 сеп 2021, 23:48

За какво да си престъпник?
Отиваш с розовия талон за преглед и легализация на АГУ от оторизиран сервиз и големия и малък талон в КАТ и ти вписват промянатаи ти дават нов голям и малък талон. Дори няма нужда да минаваш канали подобни. Една опашка време е цялата работа.
По скоро ако те спре някой милиционер и види че имаш газова и не е вписана в големия талон може да стане проблем.

Това че си хибрид и имаш и газ ни най малко би трябвало да ги интересува не си първия няма и да си последния.
В Италия знам за 3000 приуса на течна фаза монтирана преди първоначалната им регистрация даже. Заради вредните емисии всички таксита в Хонг Конг от 2000 година по закон са само на газ, докато не се появиха хибридите и електричките.

bgeorgievvv
Регистриран: 23 април 2020

Газ на хибрид - КАТ?

Мнениеот bgeorgievvv » 11 сеп 2021, 00:19

Защото не можели да впишат 3 горива в талона. Съответно било и забранено ми разправя един чичка - бивш полицай и настоящ работник в сервиз за преглед.

Потребителски аватар
Codename
Регистриран: 19 юли 2021

Газ на хибрид - КАТ?

Мнениеот Codename » 11 сеп 2021, 02:28

Пълни глупости са това колега. От кога електричеството стана гориво :D Задължително се сменя талона след модификация на автомобила. Имаш мисля, че месец след като вземеш розовия лист от ГТП, след това налагат глоба. Също така, следващата година няма да може да минеш технически преглед ако не ти е вписана в талона ГАЗта. А и данъка за автомобили на ГАЗ е по-нисък от миналата година. Ето ти нещо полезно по този повод: https://www.sba.bg/snews/view/1082

Toshiro
Регистриран: 09 януари 2018
Автомобил: GS 300

Газ на хибрид - КАТ?

Мнениеот Toshiro » 11 сеп 2021, 13:08

Това с по-ниският данък къде го пише?

Потребителски аватар
Codename
Регистриран: 19 юли 2021

Газ на хибрид - КАТ?

Мнениеот Codename » 12 сеп 2021, 01:55

https://www.monitor.bg/bg/a/view/region ... gaz-210248

Тази година за двата ми автомобила Евро 3 и 4 определено платих по-нисък данък.

Toshiro
Регистриран: 09 януари 2018
Автомобил: GS 300

Газ на хибрид - КАТ?

Мнениеот Toshiro » 12 сеп 2021, 06:57

В моята община няма такова нещо - мога да гарантирам. Ако отворите един калкулатор, ще видите, че размерът на данъка не е свързан с наличие на агу, но да, за евро 3 и 4 екологичните кофициенти са по-ниски.

atana
Регистриран: 02 април 2019
Автомобил: RX 400h 4WD

Газ на хибрид - КАТ?

Мнениеот atana » 14 сеп 2021, 07:27

Аз имам газ на хибрид и не е вписана в талона, защото в сегашния пише бензшн електро и не можело трето да се запише. Минавам си техническите прегледи. Мерят ми емисиите от газове на бензин. Така мерят и на другите ми коли, които не са хибридни, но в талона газта е вписана.
Единствено в Одрин покрай атентатите преди няколко години не ме пускаха в подземните гаражи.

dmdimitrov
Регистриран: 07 юни 2015
Автомобил: RX 400h 4WD

Газ на хибрид - КАТ?

Мнениеот dmdimitrov » 14 сеп 2021, 09:14

atana написа:Source of the post Единствено в Одрин покрай атентатите преди няколко години не ме пускаха в подземните гаражи.

Те и в България не те пускат в подземните гаражи. Друг е въпроса дали се спазва това.

Върни се в “Lexus RX 350 / RX 400h / RX 450h”