Регулиране на фарове

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

Iliyan_Mnt
Регистриран: 28 юли 2018
Автомобил: RX 300 4WD

Регулиране на фарове

Мнениеот Iliyan_Mnt » 26 юли 2022, 10:09

Здравейте.

От много време съм забелязал, че късите светлини светят прекалено ниско. Колата е с AFS, но знам, че светлините могат да се регулират и ръчно. Четох в ръководството и там се говори за едно винтче за кръстата отвертка и един болт, едното е за вертикалното, а другото за хоризонталното положение на фаровете. Гледам моята кола и не виждам винт за кръстата отвертка, а две гайкоподобни болта с нарязана (назъбена) периферия, които се намират от двете страни на тялото на фара за късите светлини.

Някаква идея това ли са гайките за регулиране и какво регулира дясната и какво лявата, стоейки пред колата? Ще пусна и снимки, ако трябва.

Колата е Лексус РХ 300, 2004 година.

Потребителски аватар
loxs
Регистриран: 10 януари 2017
Автомобил: RX 400h 4WD

Регулиране на фарове

Мнениеот loxs » 03 авг 2022, 11:25

Една снимка щеше да свърши доста добра работа тук, не мога да си представя какво гледаш и къде :)

StanislavYurukov
Регистриран: 12 юни 2020

Регулиране на фарове

Мнениеот StanislavYurukov » 19 сеп 2022, 19:19

Здравейте, някой да е имал проблем с автоматичното регулиране на фаровете? От едно известно време взеха да си правят каквото искат, т.е. движат се нагоре - надолу, дори и в спряло положение на място. Много е кфти като карам зад някой и си мисли че му пресветвам да го изпреваря и го заслепявам, а и може да изиграе лоша шега, ако се вдигнат когато трябва да осветят пътя. Предполагам е заминал някой датчик, но си нямам идея къде точно са по окачването и колко на брой. Колата е rx300 2004г второ поколение със конвекция на пружини. По-скоро въпросът ми е дали има начин да се застопорят на едно ниво и да не използвам тази функция? Някоя букса да изкарам например? Ще дава ли грешка? Интерестното е че като натисна бутона AFS по никакъв начин не ми индикира по таблото дали е изключено/включено.
Ще съм благодарен на всякакви мнения!

Потребителски аватар
Akima
Регистриран: 15 септември 2015
Автомобил: Друга марка

Регулиране на фарове

Мнениеот Akima » 19 сеп 2022, 19:33

Моля напишете си номера на рамата.
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.

StanislavYurukov
Регистриран: 12 юни 2020

Регулиране на фарове

Мнениеот StanislavYurukov » 19 сеп 2022, 19:40

JTJHF31U700033238

Iliyan_Mnt
Регистриран: 28 юли 2018

Регулиране на фарове

Мнениеот Iliyan_Mnt » 21 сеп 2022, 12:27

И при мен правеше така. В един момент започна да мига лампата за AFS off и фактически AFS спря да работи. Съответно и светлините спряха да ''треперят''. Предполагам е някои от датчиците за нивото.

Върни се в “Lexus RX 300 / RX 330”