Покупка Lexus IS300h

Въпроси по експлоатация, информация, отзиви, препоръки.

Модератор: Lexus

borislaw.dimitrow
Регистриран: 02 януари 2022
Автомобил: Друга марка

Покупка Lexus IS300h

Мнениеот borislaw.dimitrow » 02 яну 2022, 11:06

Здравейте колеги,

ориентирал съм се към нов автомобил и съм се спрял на Lexus IS300h между 2015-2017. Само да поясня, че вече съм имал Lexus is220d и бях изключително доволен. :wink:
От прочетеното през последните месеци за хибридния Lexus останах с впечетлението, че колата не създава сериозни проблеми, като дори надминава очакванията ми що се отнася до отзиви на клиенти. :)
Със сигурност ще търся автомобил с възможно най-висок клас на оборудване.
Въпроса ми към вас е освен обичайните неща, които се гледат при покупка (със сигурност ще я проверя при оторизиран представител на марката) има ли неща над които трябва да обърна по-голямо внимание преди покупка?
- батерия
- оптимален двигател / к.с?
- автоматична скоростна кутия?
- скрити дефекти?
- навигации (имало е малки и големи до колкото разбрах)
- ходова част
- обслужване

Със сигурност има колеги, които са горди собственици на подобен тип автомобил и ще се радвам, ако някой от тях се включи по темата и обменим опит. :arrow: :wink:

Поздрави,
Борислав
Прикачени файлове
96554D02-6117-4AEA-A3E2-C6FE8206F5CC.jpeg

Lwerewolf
Регистриран: 21 януари 2019
Автомобил: GS 450h

Покупка Lexus IS300h

Мнениеот Lwerewolf » 02 яну 2022, 22:59

Грешен раздел (тук е за XE10/gen1) :)

Иначе не мисля, че има от какво да се притеснява човек при положение, че дори и най-ранните са 2013-та (би трябвало да ги покрива hybrid health check-ът). Проверка във Toyota би трябвало да каже всичко. Една тема със впечатления отскоро (нов автомобил, ама все пак):
https://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?f=1&t=36111
"Кутия", двигател, инвертер - не съм чел за драми. Батерия - подлежи на смяна както всички хибриди... евентуално... може би някога... и така нататък. Багажник липсва, не е бърза колкото визията я "продава", infotainment-ът е стандартен lexus-ски (може да се добави carplay/android auto със grom, lexion и подобни, не е лошо да се почете мноого преди взимане на подобно нещо но lexion ми изглежда много добре като цяло), така нататък.

borislaw.dimitrow
Регистриран: 02 януари 2022
Автомобил: Друга марка

Покупка Lexus IS300h

Мнениеот borislaw.dimitrow » 02 яну 2022, 23:11

Благодаря ти! :)

Върни се в “Lexus IS250 / IS 250 AWD / IS350 / IS 350 AWD / IS 300h - Gen 3”